Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 15 - D. Cornienco i R.Sowiński

Podnoszenie ciężarów

W końcu października w miejscowości Białki k/Siedlec odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 15. Na zawody trener Henryk Kurzac zabrał dwóch swoich podopiecznych , 13 letniego Dawida Cornienco oraz 15 letniego Ryszarda Sowińskiego. W mistrzostwach startowali młodzi ciężarowcy z ponad 60 klubów z całej Polski. W punktacji województw wygrało Mazowieckie ze 128 punktami na koncie. Swoje „trzy grosze” do zwycięstwa drużynowego  województw dołożyli siłacze RKS Okęcie Warszawa. Za wyniki jakie uzyskali w swoich kategoriach wagowych Dawid zdobył 3 pkt. , a Ryszard 1 pkt.

W indywidualnych zmaganiach Dawid Cornienco w gronie 22 zawodników zajął 11 miejsce. Podnosił ciężary w kat. wagowej 77 kg i zaliczył po trzy próby w rwaniu(55/60/65) i podrzucie(70/75/80). Dzięki temu w dwuboju uzyskał 145 kg. co przełożyło się na 184, 99  w punktacji Sinclaira. Start na mistrzostwach Polski może uznać za udany. Wyniki w dwuboju i podrzucie oraz punktacji Sinclaira , stały się jego rekordami życiowymi.

Ryszard Sowiński startował w kat. wagowej +85 kg . W dwuboju zgromadził 115 kg., a na wynik złożyły się trzy udane podejścia w rwaniu(45/50/55) oraz podrzucie(60/65/70) . W  końcowej klasyfikacji zajął 18 miejsce i wyprzedził jednego rywala. Rezultaty jakie osiągnął na pomoście w Białkach może nie są imponujące , ale liczy się start dla siebie , dla klubu i dla regionu Mazowsze.

Obu „lotnikom” dziękujemy za reprezentowanie barw biało-niebieskich i pokazanie , że …… jeszcze Okęcie nie zginęło , póki Wy …… !!!

Dawid Cornienco na Mistrzostwach Polski w Białki 27-29.10.2017 r.

Ryszard Sowiński na Mistrzostwach Polski w Białki 27-29.10.2017 r.