Mistrzostwa Warszawy w podnoszeniu ciężarów do lat 17 oraz MW do lat 15

Podnoszenie ciężarów

W minionym tygodniu kolejne rekordowe osiągnięcia i medale zdobywali młodzieżowi ciężarowcy RKS Okęcie Warszawa.

W sobotę 11 listopada na Fortach Bema w Warszawie zorganizowano Mistrzostwa Warszawy Juniorów do lat 17 oraz Open. Na zawodach wystąpili zawodnicy Legii Warszawa , KS Raszyn , Startu Otwock , NOSiR Nowy Dwór Maz. oraz RKS Okęcie , a medale przyznawano wg punktacji Sinclaira. W mistrzostwach do lat 17 , Piotr Sosnowski za II miejsce zawiesił na szyji srebrny medal rozdzielając dwóch siłaczy z Nowego Dworu Mazowieckiego. Rwał i podrzucał najwięcej ze wszystkich zawodników , ale w kalkulacji z wagą ciała , w punktacji „sinklerowskiej” przegrał z nowodworzaninem o prawie 12 pkt. Ustanowił za to jeden rekord. W podrzucie , w trzeciej próbie zaliczył 122 kg. W kategorii Open wystartowało 2 naszych zawodników Dawid Cornienco i Ryszard Sowiński. Dawid zajął III miejsce z „życiówkami” w podrzucie 85 kg , dwuboju 150 kg i Sinclair 190, 8 pkt. Na piątym miejscu w otwartych mistrzostwach Warszawy uplasował się Ryszard z rekordami życiowymi w podrzucie 75 kg. , w dwuboju 130 kg i Sinclair 141, 9 pkt. Brawo za medal i rekordy , wspaniale reprezentujecie klub z Radarowej !!!

Trener Henryk Kurzac widząc u swoich podopiecznych postępy w wynikach zdecydował zgłosić ich na kolejne zawody rangi mistrzowskiej.

W minioną sobotę 18 XII rozegrano Mistrzostwa Warszawy do lat 15 oraz Open. W mistrzostwach do lat 15 rywalizowało 6 zawodników. Wicemistrzem Warszawy Młodzików został Dawid Cornienco , a tuż za podium na 4 miejscu uplasował się Ryszard Sowiński. Ryszard z zawodów na zawody spisuje się coraz lepiej , „szarpie” większe ciężary i zajmuje coraz to wyższe lokaty. Od październikowych MP poprawił w sobotę wszystkie swoje rekordy życiowe : w rwaniu o 5 kg(60 kg) , w podrzucie o 20 kg(80 kg) , w dwuboju o 25 kg(140 kg) oraz wg Sinclaira o 27,34 pkt(153,09 pkt). Brawo , idzie ku lepszemu….. Drugie miejsce Dawida i srebrny krążek , to kolejne Jego trofeum. Na Fortach Bema przegrał tylko z Antonim Kadłubowskim reprezentującym Impuls Warszawa , a za plecami pozostawił Patryka Matuszewskiego z Legii Warszawa. Poza medalem wyśrubował wynik w rwaniu do 70 kg. Podoba nam się medal za medalem i rekord za rekordem , tak trzymaj Dawid …..

W klasyfikacji Open Piotr Sosnowski zajął II miejsce za sztangistą OKS Start Otwock Michałem Nowakiem , a przed mocarzem Legii Warszawa Pawłem Osuchem. Szóste , ostatnie miejsce ze 121,29 punktami Sinclaira przypadło 22 letniemu Pawłowi Bujakiewiczowi z RKS Okęcie Warszawa. Piotr na pomoście przy ul.Waldorffa miał bardzo udane podejścia do ciężarów i powoli zbliża się do ćwierć tony w dwuboju oraz 300 pkt w Sinclair. Rekord w podrzucie wywindował na 125 kg , a w dwuboju na  225 kg , tyle jeszcze nie podnosił. W rankingu klubowym , po warszawskich zawodach prowadzi wg klasyfikacji Sinclaira z wynikiem 269,1 punktów. Mistrzu Piotrze nie zatrzymuj się , zdobywaj medale i  podnoś co raz to więcej i więcej ..... na chlubę Okęcia !!!