1. kolejka

RKS Okęcie Warszawa – LKS Mazur Karczew 2:4 (1:3)

Bramki: Damian Bardziński  28’ Patryk Wołowski 80’ – Mazur 22’ 36’ 41” 57’

Skład Okęcia: Ksawery Uhruski- Patryk Czarkowski(51.Stanisław Choszczyk), Piotr Balsam, Jakub Król, Krzysztof Łaszczewski- Patryk Wołowski, Łukasz Adamowicz kpt., Wojciech Leśniewski, Jan Kwieciński,  Damian Bardziński – Jacek Mirek(45.Artur Homa)

W zaległym spotkaniu 1 kolejki Juniorzy Okęcia przegrali na własnym boisku z Mazurem Karczew. W czwartkowym spotkaniu zabrakło kilku podstawowych zawodników , ale Ci co ich zastąpili przez dłuższy czas dawali sobie radę. Starali się, ale na niewiele to się nie zdało. Z upływem minut przewaga Mazura nie słabła , a efektem naporu gości było strzelenie gola na 0:1. Wyrównanie przez RKS padło 6 minut później, po rzucie wolnym wykonywanym przez Piotra Balsama. Dośrodkowanie przechwycił Damian Bardziński i płaskim strzałem w długi róg doprowadził do remisu. Goście wzięli się za odrabianie strat i nie całe dziesięć minut później ponownie wyszli na prowadzenie. Kolejną trzecią bramkę strzelili w 41 min., ale „zapisujemy”  ją naszemu golkiperowi. Ksawery Uhruski wyszedł na 16 metr do piłki rzuconej ze głębi boiska, źle obliczył odległość do futbolówki, a napastnik LKS-u pierwszy dopadł ją i lobem umieścił w siatce.

Po przerwie zespołem nadającym ton gry nadal byli karczewianie , ale nasi piłkarze  o dziwo też zaczęli lepiej grać. Ochotę do gry podcięła im trochę czwarta stracona bramka , ale nie kapitulowali i dążyli do zmiany wyniku. Udało się to na 10 minut przed końcem meczu , a drugiego gola dla lotników zdobył Patryk Wołowski. Na więcej nie starczyło czasu i sił.

Po wygranej i remisie przyszła pierwsza porażka !!!  Czas budować sinusoidę czyli progres w górę i zwycięstwo w następnym meczu!!! Będzie ku temu okazja 15 września, a na przeszkodzie  staną juniorzy FC Komorów . Mecz na Radarowej.

Skład Juniorów Okęcia w meczu 1 kolejki z Mazurem Karczew (06-09-2018 r.)

stoja od lewej: Patryk Czarkowski , Patryk Wołowski , Jakub Król , Wojciech Leśniewski , Jan Kwieciński , Ksawery Uhruski

dolny rząd od lewej: Łukasz Adamowicz kpt., Piotr Balsam , Damian Bardziński , Krzysztof Łaszczewski , Jacek Mirek