Legia Warszawa - RKS Okęcie Warszawa 17:5

Rocznik 2008/2009

Wysoko przegraliśmy z Legią w przedostatnim meczu sezonu w lidze MZPN. Kłopot z Legią polega na tym, że nigdy nie wiadomo, z którą drużyną się zagra. Czy z pierwszą, która pokonała Przyszłość 17:1 i Targówek 1:14, czy z drugą, która uległa Przyszłości 13:6 i zremisowała z Targówkiem 4:4. Ponieważ druga drużyna Legii pogubiła trochę punktów i awans z pierwszego miejsca przestał być "formalnością", z nami zagrała pierwsza.
Tym razem pojedynek Goliata z Dawidem happy end-em się nie zakończył, ale zrobiliśmy, co mogliśmy. Legia jest lepsza, nie ulega wątpliwości, szkoda tylko bramek, które straciliśmy na własne życzenie, a tych kilka było. Wynik zdecydowanie zbyt wysoki.
Trzeba podkreślić, że chłopcy zagrali dobry mecz. Na parę minut przed końcem II kwarty przegrywaliśmy tylko 4:3 a walka szła na całego. Niestety, na przerwę dostaliśmy dwie bramki i na III kwartę wychodziliśmy z wynikiem 6:3. Potem  już "poleciało". Legioniści nas zabiegali, pomimo, że trener Sobotka nieustannie korzystał ze wszystkich powołanych zawodników.

Nie ma się co oszukiwać. Legia to I-szo ligowy zespół, jedynie z przyczyn regulaminowych, występujący w III lidze (za rok pewnie będzie w I-szej) Bardzo dobrze się stało, że nasi chłopcy mogli zmierzyć się z takim przeciwnikiem w takim miejscu i zagrać całkiem niezły mecz. Po prostu fajna przygoda.

Tabela tak się poukładała, że porażka z Legią o niczym nie przesądza. Wracamy na nasze lokalne podwórko i szykujemy się na Przyszłość Włochy. Wóz, albo przewóz. Wygrana w derbach daje nam drugie miejsce w tabeli i awans. Porażka lub remis oznacza, że awansuje Przyszłość a my kolejny sezon powalczymy w III lidze. :-)

Skład Okęcia: Kapuściak, Łomża, Chmielewski, Koczyk, Dedek, Smoleń, J. Joński, A. Joński, Goluch, Rymarz, Długowski, Pawlikowski, Ścięgosz.

Bramki dla Okęcia: Jan Joński x2, Andrzej Smoleń, Antoni Joński, Krzysztof Łomża x1