Okęcie Warszawa - Legia Warszawa 3:7

Rocznik 2008/2009

W niedzielnym spotkaniu III ligi MZPN ulegliśmy Legii Warszawa 3:7. Przegraliśmy, ale gdybyśmy utrzymali koncentrację z I kwarty, którą gładko wygraliśmy 2:1, a powinniśmy 4:0, to wynik byłby odwrotny. Ale nie był, bo Legia grała swoje, jak zaprogramowana maszyna, a my graliśmy nierówno, popełniając proste błędy. Trzy bramki stracone w II kwarcie podcięły nam skrzydła. 2:4 i nawet nie bardzo potrafiliśmy wykorzystać przewagę fizyczną nad rywalem. W III kwarcie dostajemy kolejną bramkę i jest po meczu 2:5. W IV kwarcie Legia zdobywa jeszcze jedną bramkę, Okęcie odpowiada trafieniem Krzysia Łomży, ale to rywale mają ostatnie słowo i mecz kończy się wynikiem 3:7.

Oczywiście, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i zwłaszcza po dobrej I kwarcie można czuć niedosyt z przebiegu pozostałej części meczu, ale analizując na chłodno:
- graliśmy z Legią, która zawodników selekcjonuje z dziesiątek, jeśli nie setek kandydatów do gry.
- graliśmy z zespołem, który strasznie bił naszych grupowych rywali w poprzednich meczach  (Przyszłość 17:1, Targówek 1:14)

Chłopcy nawiązali równorzędną walkę. Zabrakło trochę szczęścia, ale doświadczenie zdobyte z zespołem dobrze zorganizowanym, jakim była Legia, może przynieść jedynie korzyści.

Bramki dla RKS Okęcie strzelali: Jan Joński x1, bramka samobójcza zawodnika Legii, Krzysztof Łomża x1.