RKS Okęcie - Przyszłość Włochy 3:1 (awans do II ligi !!!)

Rocznik 2008/2009

Przede wszystkim wielkie gratulacje! O awans do drugiej ligi, chłopaki walczyli od trzech sezonów. Czasem brakowało punktu, a czasem tylko jednej bramki więcej. (przy, np. 50 zdobytych) Bywało i tak.  To duży sukces naszych zawodników i Trenera Łukasza Sobotki, ponieważ personalnie, przez cały ten okres, ta drużyna niemalże się nie zmieniła.
Sezon nie był łatwy. Niejednokrotnie sami komplikowaliśmy sobie sytuację w grupie. Wnioski pozostawmy jednak Trenerowi a my, świętujmy awans :-)

Mecz z Przyszłością Włochy był ciężki. Pomijając rangę spotkania i fakt, że to nasze lokalne derby, "ciężki" był ze względu na murawę. Nasiąknięta wodą i wyeksploatowana wcześniejszymi rozgrywkami, nie pozwalała na stworzenie dobrego widowiska. Chłopcy obydwu drużyn robili co mogli, ale precyzyjnych zagrań było bardzo niewiele. Dominował "styl angielski" - czyli kopnij daleko a później się zobaczy, w którym nasi rywale mają większe doświadczenie, mimo to udało nam się zwyciężyć 3:1. Należy podkreślić, że wszystkie trzy bramki dla nas padły po znakomitych akcjach dwójkowych naszych zawodników.

Było jednak trochę nerwów. Na początku I kwarty tracimy gola- a jakże! Potem, Andrzej do Janka, Janek "wypuszcza" Andrzeja- ten trochę wrzuca, trochę strzela i kto wie, czy piłka nie wpadłaby do bramki... Nie dowiemy się, ponieważ Janek w stylu karate ładuje ją pod poprzeczkę. Nieco później Jan "uruchamia" Krzyśka, który zdobywa gola i na II kwartę wychodzimy prowadząc 2:1. II i III kwarta "pachnie" bramką zarówno dla nas jak i dla Przyszłości, jednak nic nie wpada i na IV wychodzimy wciąż z tym samym rezultatem. Jest nerwowo, bo pamiętamy, że graczom z Rybnickiej do awansu wystarczy remis. No i... akcja meczu Krzysia z Antkiem... to trzeba zobaczyć. Tak to, chyba opisują w podręcznikach. ;-)

Stoją od lewej: Aleksander Rymarz, Szymon Ścięgosz, Filip Kapuściak, Krzysztof Łomża kpt. Dawid Brzozowski, Andrzej Smoleń, Bartosz Koczyk, trener Łukasz Sobotka, Dominik Dedek, Jan Joński, Antoni Joński, Aleksander Chmielewski.

Bramki dla Okęcia strzelali: Jan Joński, Krzysztof Łomża, Antoni Joński.