OSiR Włochy Cup (2009) 10.12.2017

Rocznik 2009

W niedzielnym turnieju nie udało się powtórzyć sukcesu z przed dwóch tygodni. Zajęliśmy trzecie miejsce w grupie zdobywając tyle samo punktów co UKS Junak, który później zdobył srebrny medal turnieju, przegrywając "złoto" w rzutach karnych z Dolcanem Ząbki. Pomimo tej samej ilości punktów awansował UKS Junak, ponieważ w bezpośrednim meczu pokonał nas 2:1 zdobywając zwycięską bramkę w końcówce meczu.
Można by kończyć komentarz, gdyby nie okoliczności, w których padła bramka dla "Junaków".
Sytuacja jest nagrana na filmie (10:30), więc nie ma co jej opisywać. Należy jednak postawić pytanie- czy jeśli nawet nie było faulu, to "sędzia" nie powinien przerwać zawodów skoro na parkiecie leży zawodnik (dziecko) z bólu zanoszące się płaczem?
Dwie minuty później płakała już prawie cała drużyna schodząc z placu gry w poczuciu niesprawiedliwości. To jest słabe, bo naprawdę trudno potem dziecku racjonalnie wytłumaczyć co to takiego ten "duch sportu".

Bramki dla RKS Okęcie- Antoni Joński x7, Sebastian Kawałek x3, Patryk Tarkowski x2, Wojciech Smoleń, Sebastian Klimiuk,  Kacper Romanowicz x1