Mecz sparingowy (z użyciem VAR)

Seniorzy - V Liga

Mecz sparingowy

Okęcie Warszawa – Legionovia Legionowo (Extraliga Jun.) 4:3 (2:0)

Bramki: Patryk Marek 37’ Jerzy Fiszer 39” Paweł Blociszewski 47’ Mateusz Olkowski 50” – Legionovia ??? 76’ samobój.89’ samobój.90’

Skład Okęcia I połowa: Bartłomiej Klimek – Damian Smokowski , Krystian Smokowski , Piotr Łuczyk , Jakub Król – Jerzy Fiszer , Łukasz Dziewicki , Artur Bartosiński – Adrian Wiercioch , Rafał Gajowniczek , Patryk Marek

Skład Okęcia II połowa: Bartłomiej Klimek – Kamil Małecki , Piotr Balsam (75.Daniel Kosiacki) , Marcin Romanowicz , Mariusz Wiśniewski – Paweł Poniatowski , Paweł Błociszewski , Marcin Rusek , Artur Kochanowski - Mateusz Olkowski , Damian Koński

Dzisiaj na stadionie przy ul.Radarowej 1 Polski Związek Piłki Nożnej zorganizował dwa mecze sparingowe , aby sędziowie zawodowi mogli podczas meczu przejść szkolenie z udziałem systemu VAR. Poroszono o to 4 kluby.

W pierwszym zmierzyli się B klasowy Marymont Warszawa i juniorzy Znicza Pruszków grający w mazowieckiej Extralidze. Na boisku padł remis 3:3.

W drugim „lotnicy” stanęli naprzeciw Extraligowych juniorów Legionovi Legionowo. Mecz sędziowała trójka arbitrów zawodowych , a sędzią głównym był Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.

Podczas meczu nie było potrzeby skorzystania z VAR , sędziowie spisali się na 5 z plusem. Z przyjemnością oglądało się ich pracę na boisku , decyzje podejmowali szybko i trafnie bez potrzeby wspomagania się video ! Mecz prowadzony był  wzo..ro..wo !!!

Do poziomu sędziowania zbliżyli się swoją grą podopieczni Piotra Biechońskiego. Przez niemal pięć kwadransów dominowali na boisku , nie pozwalali pohasać młodzieży Legionovii. Dopiero pod koniec meczu , przy spokojnym prowadzeniu 4:0 obrońcy  Okęcia wespół z golkiperem zaczęli grać maniane ??? Pogubili się całkowicie co skrzętnie wykorzystali przeciwnicy. Dwa samobójcze gole w 89 i 90 minucie były tego efektem. W lidze taka gra jest NIE  dopuszczalna …..