Ciężarowcy Piotr Sosnowski oraz Ryszard Sowiński medalistami zawodów w Siedlcach

Podnoszenie ciężarów

W sobotę 20 czerwca 2020 r w Siedlcach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Siedleckiego Juniorek i Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Na pomoście w Siedlcach wystąpiło 15 juniorek i 32 juniorów z 10 klubów Mazowsza. Trener naszych atletów Henryk Kurzac zgłosił do zawodów 2 swoich podopiecznych. W kat.96 kg wystąpił 20-letni Piotr Sosnowski ,a w kat. 109 kg – osiemnastolatek Ryszard Sowiński. Obaj spisali się znakomicie. Piotr wygrał swoją kategorię , a Ryszard zajął 3 miejsce w swojej !

Piotr Sosnowski zaliczył wszystkie 6 podejść do ciężarów. W podrzucie zaczął od 100 kg , a zakończył na 110. W rwaniu zaliczył 130/140 i 145 co dało mu w dwuboju 255 kg. Za jego plecami uplasowało się 2 ciężarowców WLKS Siedlce. Ponadto Piotr w klasyfikacji Sinclair zdobył 292,22 pkt co jest Jego nowym rekordem życiowym. Ostatnią „życiówkę” w tej punktacji miał w lipcu 2017 roku (260,76 pkt). Na zawodach w Siedlcach dało mu w klasyfikacji w/g Sinclair 7 miejsce. Brawo Piotr jest moc !

Ryszard Sowiński w rwaniu podniósł 70 oraz 80 kg , a przy 90 „spalił” próby. W podrzucie poszło mu dużo lepiej , zaliczył kolejno 90/100/110 i z wynikiem w dwuboju 190 kg znalazł się na najniższym stopniu podium. Tu z kolei wyprzedziło go 2 atletów Mazovii Ciechanów , ale występ może zaliczyć do udanych. W punktacji Sinclair zdobył 204,73 i do rekordu życiowego z października 2019 roku(214, 84 pkt) zabrakło niewiele. Brawo Ryszard , teraz będzie tylko lepiej !

W podnoszeniu ciężarów zawody są rozgrywane w poszczególnych kategoriach wagowych, ale dla potrzeb turniejów ligowych czy porównania wyników z różnych wag korzysta się z tabel punktowych Sinclair’a. Na czele nie musi być osoba, która podnosi największe ciężary !