Gdańsk - Mistrzostwa Polski do lat 20. Brązowy medal Piotr Sosnowski i 6 m-ce Ryszard Sowiński

Podnoszenie ciężarów

W Gdańsku , w dniach 9-11.10.2020 r odbyły się 24. Mistrzostwa Polski Juniorek i 64. Juniorów do lat 20. Trener Henryk Kurzac zabrał na nie 2 naszych reprezentantów – 20 letniego Piotra Sosnowskiego oraz 18 letniego Ryszarda Sowińskiego. Obaj spisali się znakomicie , a pierwszy z nich wręcz rewelacyjnie.

Piotr w kategorii wagowej 96 kg. zajął 3 miejsce z wynikiem 253 kg. w dwuboju. Na brązowy medal Mistrzostw Polski złożyły się podejścia do ciężarów o wadze 110 kg w podrzucie i 143 kg w rwaniu. Walka o trzecie podium była zacięta , czwartego w klasyfikacji Marcela Widere z GKS Andaluzja Piekary Śląskie nasz siłacz wyprzedził o 1 kg !!! Brawo Piotr !!!

Ryszard Sowiński i trener Henryk Kurzac na MP w Gdańsku

Ryszard startował w kategorii wagowej 109 kg i w końcowej klasyfikacji zajął bardzo dobre 6 miejsce. W podrzucie zarzucił 102 kg , a w rwaniu „szarpnął” 115 kg. Wynikiem w dwuboju 217 kg wyprzedził innego na tych mistrzostwach reprezentanta okręgu Mazowsze – Adama Daniluka z SSA Legia 1926 Warszawa. Gratulacje Ryszard !!!

W klasyfikacji województw wygrało Mazowieckie (301 pkt.) przed Lubelskim(227 pkt.) i Łódzkim(135 pkt.) , a nasi siłacze do tej wygranej dołożyli swoje „trzy grosze” – Piotr 10 „oczek” , a Ryszard 2 !!!

Prowadzona była też klasyfikacja klubów i w gronie 54 teamów RKS Okęcie zajęło 35 miejsce. Za atletami z Radarowej znalazły się uznane w światku ciężarów firmy , takie jak : WKS Śląsk Wrocław , HKS Szopienice czy SSA Legia 1926 Warszawa !!! Brawo RKS , brawo trenerze Heniu !!!

P/s W najbliższy weekend kolejni ciężarowcy RKS Okęcie Warszawa zawalczą o medale Mistrzostw Polski. Tym razem na MP Młodziczek i Młodzików do lat 15 trener Henryk Kurzac zabiera czterech swoich podopiecznych. Zawody w Nowym Tomyślu od 15 do 18 października 2020 roku. Trzymajmy kciuki za naszych  !!!