Krótkie podsumowanie zespołów młodzieżowych RKS Okęcie Warszawa (sezon 2018 r.)

Klub

U-17  Rocznik 2001              K.Figaszewski            II liga Okręgowa B1

 

W zakończonych rozgrywkach II ligi okręgowej(U-17) pierwsze miejsce wywalczyli piłkarze UKS Błyskawica Warszawa, a Juniorzy Młodsi Okęcia zajęli w nich 5 miejsce . Podopieczni Krzysztofa Figaszewskiego w 10 meczach zgromadzili 9 pkt. Wygrali dwukrotnie z KS Bednarska i raz pokonali drugą w tabeli Spartę Jazgarzew. Strzelili 28 goli przy 34 straconych. Najlepszym strzelcem zespołu okazał się z 7 bramkami na koncie – Piotr Balsam. Na drugim miejscu z 6 golami uplasował się Jan Kwieciński, a trzeci był Wojciech Borg z 5 trafieniami.

 

U-14  Rocznik 2004              W.Filaber                    III Liga Okręgowa C2 gr.3

 

To był udany sezon Trampkarzy Okęcia. W III lidze okręgowej(U-14) znaleźli się na trzecim stopniu podium, a do miejsca promującego do II ligi zabrakło tylko i aż 11 pkt. Awans uzyskały Wilga Garwolin i AP Wesoła. Podopieczni Włodzimierza Filabera w 11 meczach strzelili 25 goli i tyle samo stracili. Bilans meczy to 5-1-5. Najlepszym snajperem okazał się Michał Chrząszcz z 7 strzelonymi bramkami. Drugie miejsce wywalczył Sebastian Kintop – 6 goli , a trzeci był Maciej Adamczyk z 2 golami na koncie.

 

U-12  Rocznik 2006              K.Świtalski                 IV Liga Okręgowa D2 gr.3

 

W roczniku 2006 Okęcie miało 2 zespoły grające w IV i V lidze okręgowej. Duet trenerów Kamil Świtalski/Robert Szelenbaum nie może być zadowolony z lokat swoich podopiecznych. Czwarto ligowi Młodzicy zajęli w swojej grupie 5 miejsce z dorobkiem 6 punktów. Pierwsza była Agrykola Warszawa i ona awansowała do III ligi. Bilans meczy to 2-0-8 , a bramkowy 13-26. Gole dla Okęcia strzelali: Dawid Marczuk – 7 , Fabian Kaleta – 4 i Maciej Goławski -2.

Gorzej wiodło się  Młodzikom Okęcia II. W piątej lidze zajęli ostatnie miejsce z zerowym dorobkiem punktowym. Zanotowali 8 porażek. W bramkach też nie było „wesoło” ? Strzelili tylko 7 goli, a połowę z nich w pojedynku z UKS Orlęta Mroków, w przegranym meczu 3 kolejki (7:4) ! W sezonie dwie bramki dla U-12 zdobył Przemysław Mirek , a po 1 golu zaliczyli: Michał Hoang, Mateusz Minkiewicz, Paweł Szelenbaum i Franciszek Stachoń. Awans z tej grupy wywalczyła młodzież MKS Piaseczno II.

 

U-11  Rocznik 2007              Ł.Sobotka                   II liga Okręgowa E1 gr.2

 

Podopieczni Łukasza Sobotki tylko jeden sezon zagrali w II lidze okręgowej. Po awansie oczekiwania były duże, ale rywale w tej klasie rozgrywek okazali za silni dla naszych piłkarzy. W 10 meczach nie udało się ‘uczknąć” nawet jednego punktu, wszystkie pojedynki zakończyły się porażkami. Nic to , nic to … cytując słowa płk.Wołodyjowskiego ….. powrót będzie słodki i oby szybki. Wracajcie tam gdzie powinniście grać , do II ligi. Pierwsze miejsce i awans z E1 grupy 2 uzyskała Legia Warszawa S.A. Orliki w całym sezonie strzelili 13 bramek, a zdobywali je w 8 meczach. Bramki strzelało sześciu piłkarzy. Po 3 zdobyli Dominik Dedek i Andrzej Smoleń , po dwie bracia , Antoni i Jan Jońscy, a  po 1 golu zaliczyli Dawid Brzozowski i Daniel Goluch. Całą dokumentację (relacja, zdjęcia, video) można prześledzić na pod stronie rocznika 2007/2008 dzięki tacie Antosia i Jasia , Panu Rafałowi Jońskiemu. Dziękujemy …. to bardzo ciekawa lektura !!!

  

 

U-9   Rocznik 2009               P.Łuczyk                    III liga Okręgowa F1 gr.2

 

Na jesieni 2017 roku rocznik 2009 awansował z IV ligi wspólnie z TS Gwardią Warszawa. W nastepnym sezonie ponownie oba zespoły rywalizowały o 1 miejsce i promocję z III ligi okręgowej, wyżej. Wówczas awans dawały dwa pierwsze miejsca, tym razem tylko zwycięzca mógł na to liczyć. Podopieczni Piotra Łuczyka od pierwszej kolejki punktowali , ale do szczęścia zabrakło niewiele. Ostatni mecz z TS Gwardia u siebie rozstrzygał , która drużyna w sezonie 2018/19 zagra w II lidze. Niestety porażka na Radarowej skutkowała brakiem awansu, gwardziści wyprzedzili naszych Żaków o trzy punkty ???  Bilans meczy podopiecznych Piotra Łuczyka to 7-1-2 , a bramkowy 77-27. Bramkami podzieliło się 9 zawodników. Pierwszy na liście Antoni Joński strzelił 17 bramek, drugi Kacper Romanowicz 16 goli , a trzeci na liście Sebastian Klimiuk 13 goli. Jeszcze tylko Szymon Wardziński zanotował dwucyfrowe osiągnięcia strzeleckie , a bramek zdobył 10. Relacje i zdjęcia ze wszystkich meczy Żaków udokumentował podobnie jak w Orlikach , Rafał Joński. Jeszcze raz dziękujemy Rafałowi za chęci i trud w przygotowaniu materiałów z meczy. Proponujemy wziąć przykład do naśladowania w innych rocznikach Okęcia. Może jakiś rodzic bądź fan zespołu poświęci czas i uszczęśliwi kibiców w śledzeniu poczynań naszej młodzieży ???

 

  

U-8   Rocznik 2010               P.Łuczyk                    II liga Okręgowa F2 gr.3

 

Jeszcze jeden zespół prowadzony przez Piotra Łuczyka udanie zakończył swoje rozgrywki. To najmłodsi na Radarowej , Żaki rocznik 2010. Piotrowi pomagał w pracy jako asystent Mariusz Wiśniewski. Duet trenerów z zadowoleniem może patrzyć w przyszłość. Trzecie miejsce w tabeli rozgrywek dało pewne utrzymanie w II lidze, chłopcy nabrali doświadczenia w niej i zapewne zawalczą w kolejnym sezonie o I ligę. Awans z tej grupy wywalczył stołeczny Ursus II, a na drugim miejscu uplasował się Znicz Pruszków. W 10 kolejkach Okęcie zdobyło 13 punktów, a na wysoką lokatę złożyły się 4 wygrane i 1 remis. Porażek było cztery. Najskuteczniejszym strzelcem okazał się Patryk Tarkowski. Dla U-8 gole strzelali też Borys Gajlewicz, Maciej Sobieszek, Michał Popek, Bartłomiej Osiński i Mateusz Rymarz. W sumie Żaki strzeliły rywalom 43 gole przy 51 straconych.

sponsorzy

projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Warszawa

partnerzy