Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów do lat 15 - Nowy Tomyśl 2020 r.

Podnoszenie ciężarów

W miniony weekend w Nowym Tomyślu odbyły się Mistrzostwa Polski do lat 15.  Henryk Kurzac – trener ciężarowców RKS Okęcie Warszawa zgłosił na mistrzostwa 3 swoich podopiecznych. Jednego 15 latka Kacpra Gawłowskiego oraz dwóch czternastolatków: Karola Zamośnego i  Krystiana Mielczarka.

 

 

Wszyscy trzej brali już udział w młodzieżowych MP rok temu , więc nie była to dla nich pierwszyzna.  , byli obyci z tego typu zawodami. Zmienili w międzyczasie kategorie wagowe , od ostatnich mistrzostw minął rok więc samoistnie to nastąpiło. Trener Henryk Kurzac wiązał duże nadzieje na dobry występ swoich siłaczy , w szczególności liczył na medal Karola Zamośnego.

 

Karol Zamośny wystąpił w kat.wagowej 96 kg. Miał zgłoszony trzeci wynik i realne szanse na zdobycie brązowego krążka MP. Dwa pierwsze miejsca były „zarezerwowane” dla mocarzy  z Husarii Lubraniec - Matuszewskiego oraz z LKS Dobryszyce - Motylskiego. Byli poza zasięgiem pozostałych rywali , podnosili już na pomoście ciężary równe 200 kg w dwuboju !!!

Karol zaczął rwanie od 70 kg , zaliczył kolejne na 74 by skończyć z rekordem życiowym 77 kg. Najgroźniejsi rywale do trzeciego miejsca podnieśli zbliżone ciężary. Małota z KPC Hejnał Kęty 76 kg , a Kozara z MKS Unia Hrubieszów 78 kg. Rozstrzygnięcie miało nastąpić w podrzucie i zaczęły się „szachy” trenerów. Podejście pierwsze: Zamośny i Kozara po 90 kg , Małota 88 kg. W drugim ponownie status quo w parze Zamośny / Kozara – 96 kg . W trzecim podejściu zaczęły się  „manewry”. Małota podniósł 99 kg i dwubój zakończył wynikiem 175 kg , Kozara zadysponował 100 kg i zaliczył bój – miał 178 kg.w dwuboju. Karol by minąć obu zawodników musiał podnieść 102 kg i trzeba wspomnieć  ,że takie ciężary już miał na treningach zaliczone. Niestety podejście „spalił” i zamiast brązowego medalu , zajął 5 m-ce , przegrywając z Kozarą(3 miejsce) o 5 kg oraz z Małota(4 m-ce) o 2 kg ?!  Walka o trzecie miejsce w tej kategorii wagowej była zacięta i pasjonująca , ale niestety bez happy end-u dla Okęcia ( do obejrzenia na kanale YT – Leszek Kołecki).

Karol , brawo za walkę do końca i o założone cele oraz gratulacje z rekordów życiowych . Wrócisz jeszcze silniejszy !!!

 

W kategorii powyżej 96 kg startował Krystian Mielczarek. Przed zawodami miał 7 zgłoszony wynik pośród pozostałych przeciwników i taką lokatę na koniec Mistrzostw Polski zajął. Zrobił wynik na miarę swoich możliwości , nie zawiódł , a rekordy życiowe w rwaniu i podrzucie są tego dowodem. Podnosi coraz to większe ciężary i może za rok pokusi się  zaatakować podium na MP ?

Na pomoście w Nowym Tomyślu Krystian „wyśrubował” rekordy życiowe do 71 kg w rwaniu   85 kg w podrzucie oraz 156 kg w dwuboju. W punktacji Sinclair’a też rekord – 173, 6 pkt i pośród polskich młodzieżowców jest siódmy w kraju !!!

Brawo Krystian , wytrwały trening pod okiem trenera H.Kurzaca przynosi zadowolenie i efekty , a będzie jeszcze lepiej !

 

Ostatnim z naszych reprezentantów na mistrzostwach Polski do lat 15 był Kacper Gawłowski najstarszy i „najlżejszy” z grona lotników-atletów. Kacper wystąpił w kategorii wagowej 81 kg. jednej z najliczniej obsadzonych. Przed rywalizacją oceniano Jego pozycję w tabeli na 7/8 miejsce z założeniem podniesienia 110 kg w dwuboju. Zabrakło niewiele. Na mistrzostwach podniósł w dwuboju 105 kg , a złożyło się na to 50 kg w rwaniu  i  55 kg w podrzucie. Takie wyniki dały Kacprowi 9 miejsce w Polsce , 127, 8 w punktacji Sinclair’a oraz 3 punkty do klasyfikacji klubowej oraz województw.

Dziękujemy Krystian za godne reprezentowanie klubu z Radarowej !!! Cierpliwości , wyniki przyjdą niebawem !!!

 

Wszystko to nie wydarzyłoby się gdyby nie wielkie zaangażowanie trenera RKS Okęcie – Henryka Kurzaca. Pan Henio nie zważając na trudności lokalowe (siłownia zamknięta) i tułanie się po ‘obcym” terenie , potrafił zmobilizować i zmotywować nieliczną grupę ciężarowców Okęcia do bronienia barw włochowskiego klubu. Esencją ich ciężkiej pracy na treningach są właśnie występy na mistrzostwach Polski , województwa czy też patronackich  turniejach. My , wszyscy sympatycy tej dyscypliny sportu mamy za to gratkę do chwalenia się wynikami i medalami jakie są ich udziałem.

Brawo Panie trenerze , brawo atleci RKS Okęcie Warszawa !!!

 

W uzupełnieniu statystyk z MP w Nowym Tomyślu należy wspomnieć o klasyfikacji klubowej mistrzostw. RKS Okęcie w gronie 61 zespołów zajęło bardzo dobre 25 miejsce z 10 punktami na koncie. Do tak wysokiej lokaty przyczynili się wszyscy trzej nasi reprezentanci i tak : Karol Zamośny wywalczył 4 pkt. , a Krystian Mielczarek oraz Kacper Gawłowski po 3 pkt. Z warszawskich klubów byliśmy najlepsi , a w Polsce wyprzedziliśmy takie uznane klubowe sekcje podnoszenia ciężarów jak: Unia Hrubieszów , KS Budowlani Opole ,  Zawisz Bydgoszcz , UKS Impuls Warszawa czy HKS Szopienice. Brawo zespół , brawo RKS !!!

 

Klasyfikacja województw:

1. wielkopolskie                     150 pkt.

2. mazowieckie                      111 pkt.

3. lubelskie                             111 pkt.

 

4. kujawsko-pomorskie          79 pkt.

5. łódzkie                               53 pkt.

.

.

12. małopolskie                      13 pkt.

13. podlaskie                          13 pkt.

14. opolskie                            13 pkt.

15. lubuskie                               3 pkt.

 

Wniosek z tabeli ?

RKS Okęcie „dołożyło” się znacznie do drugiego miejsca naszego województwa oraz zdobyło prawie tyle punktów co trzy osobno sklasyfikowane województwa z miejsc 12 , 13 i 14 ??? Na Mazowszu spośród 11 klubów występujących na MP , RKS zajął 5 miejsce !!!

Też piknie , jest moc na Okęciu !!!   

 

 

 

sponsorzy

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez RKS Okęcie Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa

Warszawa

partnerzy

patron szkółki

Kontomatik