Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego do lat 17 - SIEDLCE

Podnoszenie ciężarów

W ostatni weekend maja w Siedlcach, rozegrano Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego do lat 17 im. Zygmunta Klepackiego, w których udział wzięło 54 osoby (23K+31M) z 10 klubów Mazowsza

RKS Okęcie reprezentowało 2 zawodników. Trener Henryk Kurzac zabrał do Siedlec Karola Zamośnego oraz Kacpra Gawłowskiego i obaj wrócili z mistrzostw z brązowymi medalami.

 

 

Karol Zamośny startował w kat.96 kg. Zaliczył 4 udane boje , a spalił pierwsze podejście w rwaniu i ostatnie w podrzucie. W rwaniu podniósł 86 kg , w podrzucie 115 kg co dało mu w dwuboju 201 kg. W rwaniu oraz dwuboju poprawił swoje najlepsze wyniki z marca br i jest to dobry prognostyk przed lipcowymi Mistrzostwami Polski do lat 17 w Biłgoraju. Na tej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży będzie jednym z głównych faworytów do złotego medalu – będziemy mocno kibicować !!!

Kacper Gawłowski wystąpił w kat.89 kg. i podobnie jak swój młodszy kolega – Karol nie zaliczył tylko pierwszego podejścia do rwania oraz ostatniego w podrzucie. Nie mniej jednak start w Siedlcach może uznać za udany. Poprawił swoje rekordy życiowe w rwaniu o 1 kg (66 kg) w podrzucie o 5 kg (85 kg) oraz dwuboju o 6 kg (151kg). Poprawił też swój ranking w punktacji Sinclair o 7,41, który teraz wynosi 177, 44 .Systematycznie z zawodów na zawody podnosi coraz to większe ciężary. Brawo Kacper za rekordy oraz brązowy medal mistrzostw !!!

 

 

 

sponsorzy

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez RKS Okęcie Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa

Warszawa

partnerzy

patron szkółki

Kontomatik