Rocznik 2001
Piłka nożna

13. kolejka

MUKS Unia II Warszawa – RKS Okęcie Warszawa 1:9 (0:9)

Bramki: MUKS 70’ – Jakub Janus 3’ 5’ 31’ Jan Kwieciński 19’ 36’ Damian Bardziński 22’ 38’ 39’ Piotr Wróblewski 24’

Skład Okęcia: Jakub Trzciński - Piotr Balsam(45.Patryk Czarkowski), Patryk Wołowski, Jakub Król ż , Krzysztof Łaszczewski - Damian Bardziński, Łukasz Adamowicz kpt., Szymon Kowalczyk ż , Piotr Wróblewski(46.Krzysztof Kulma), Jakub Janus – Jan Kwieciński(46.Stanisław Choszczyk)

W przedostatniej kolejce I ligi okręgowej podopieczni Krzysztofa Figaszewskiego rozgromili na wyjeździe bemowską Unię 9:1 !!!

Na boisku BOPN przy ul.Obrońców Tobruku zmierzyły się drugie w tabeli Okęcie z trzecim zespołem grupy 2 Unią Warszawa, a stawką była pozycji vice lidera rozgrywek. Spodziewaliśmy się zaciętej walki i dużego oporu gospodarzy , ale pierwsze minuty pokazały , że „nie taki diabeł straszny jak go malują”. Juniorzy Okęcia wyszli na plac skoncentrowani i z mocnym postanowieniem  zdobycia kompletu punktów. Cel zaczęli realizować od pierwszych minut gry. Za sprawa dwóch goli Jakuba Janusa prowadzili już w 5 min. 2:0. Kuba jeszcze przed przerwa zdobył swojego trzeciego gola , a szóstego w kolejności zdobyczy lotników. W międzyczasie w 19 min na 3:0 podwyższył Jasiu Kwieciński, w 22 min. na 4:0 Damian Bardziński, a w 24 min na 5:0 Piotr Wróblewski. Strzelanie goli nie sprawiało trudności naszym piłkarzom, szło jak z płatka , wiec wyszli z założenia: „dobić leżącego”. Na przerwę schodzili z zapasem dziewięciu goli . Dublet , po bramce w 36’ ustrzelił Jan Kwieciński , a hat tricka Damian Bardziński, po golach w 38 i 39 minucie. Takiego obrotu sprawy nikt się nie spodziewał , ale naszym piłkarzom to „pasowało’.

Po przerwie rozluźnieni wysokim prowadzeniem zaczęli popełniać błędy i już nie było tak różowo. Gospodarze częściej przebywali na naszym polu bramkowym i lada chwila mogła paść bramka. Tak też się stało i honorowego gola Unia zdobyła w 70 min. spotkania. Na więcej nie było ich stać bo w bramce stał Kuba Trzciński. Tego dnia golkiper Okęcia bronił jak w transie, z wyczuciem wychodził do wrzutek , przewidywał każdy ruch napastników i nie dał sobie wbić więcej goli. Pod koniec meczu sam miał chęć wyjścia na przedpole przeciwnika i zdobycia bramki , ale nie był pewny reakcji trenera. Zerkał kątem oka czy aby może to zrobić , nawet dostał sygnał że tak , ale zadziałały hamulce i myśl : trener często żartuje i może teraz „podpuszcza”. Była okazja ku temu bo w końcówce meczu ponownie nasi juniorzy „przycisnęli” rywali , ale nie zdecydował się na taki ruch.

Rewelacyjny wynik i fotel vice lidera lotnicy zapewnili sobie w pierwszej połowie. Drugą , bez konsekwencji potraktowali „zabawowo”, a mogli sobie na to pozwolić, prowadzili gre i mieli wynik. Brawa dla całego zespołu oraz trenerów Krzysztofa Figaszewskiego i Konrada Pisarskiego.