I Liga Okręgowa Rocznik 2001 - 2 Kolejka

Rocznik 2001

2. kolejka

LKS Sparta Jazgarzew – RKS Okęcie Warszawa 2:4 (1:4)

Bramki: Sparta 44’ (k) 82’ (rzut wolny) – samob.2’ Wojciech Leśniewski 5’ 20’ Wojciech Borg 37’

Skład Okęcia: Jakub Węgłowski- Łukasz Węcławski(45. Patryk Czarkowski), Piotr Balsam, Jakub Powierża, Krzysztof Łaszczewski- Adam Tomaszewski(71.Stanisław Choszczyk), Łukasz Adamowicz kpt., Wojciech Leśniewski(60.Piotr Płucieniczek), Damian Bardziński – Piotr Wróblewski(45.Jacek Mirek), Wojciech Borg ż

Ławka rezerwowych: Artur Homa

Skład Okęcie , rocznik 2001 w meczu ze Sparta Jazgarzew (29-08-2018)

stoją od lewej: Jakub Węgłowski , Jakub Powierża , Wojciech Leśniewski , Piotr Wróblewski , Wojciech Borg , Artur Homa , Krzysztof Kulma , Stanisław Choszczyk , Łukasz Węcławski

dolny rząd od lewej: Patryk Czarkowski , Jacek Mirek , Piotr Płucieniczek , Adam Tomaszewski , Krzysztof Łaszczewski , Damian Bardziński , Piotr Balsam , Łukasz Adamowicz kpt.

Udanie rozpoczęli rywalizację w I lidze okręgowej podopieczni Krzysztofa Figaszewskiego. Z uwagi na zmianę terminu 1 kolejki na późniejszy, mecz w Jagarzewie był pierwszym jaki Juniorzy Okęcia zagrali w nowym sezonie. W Wólce Kozodawskiej pokonali Spartę aplikując gospodarzom 4 gole, przy dwóch straconych.

Prowadzenie naszym Juniorom dał gol samobójczy już w 2 minucie spotkania. Trzy minuty później Wojciech Leśniewski zaskoczył dalekim uderzeniem golkipera Sparty i umieścił piłkę w siatce. Szybko strzelone gole spowodowały spokój w szeregach Okęcia i rozochociły na kolejne bramki. W 20 minucie ponownie W.Leśniewski wpisał się na listę strzelców czym ustrzelił dublet. Gol na 3:0 odebrał chęci do gry miejscowym, a kolejne bramki dla Okęcia były chwilą czasu. Tak też się stało w 37 minucie. Po składnej akcji i dokładnym dośrodkowaniu na pole karne przez Adama Tomaszewskiego do piłki doszedł Wojciech Borg i z bliska zdobył gola. Kiedy wszyscy szykowali się na przerwę ostatnią akcję przeprowadzili miejscowi. W zamieszaniu pod naszą bramką sędzia dopatrzył się zagrania ręką i podyktował w 44 min.rzut karny. Przy strzale z 11 metra nasz golkiper nie miał szans, strzelający zmylił go i precyzyjnym uderzeniem zdobył bramkę.

Po zmianie stron obraz gry nieco zmienił się , piłkarze Sparty coraz częściej gościli pod bramką Jakuba Węgłowskiego i sprawiali wrażenie lepiej przygotowanych kondycyjnie. Coach Okęcia dokonywał zmian , ale stroną przeważającą byli miejscowi. Nasi piłkarze dzielnie bronili się , a prym w tyłach wiedli Piotr Balsam i Jakub Powierża. Korzystny wynik młodzi lotnicy „dowieźli” do końca meczu, ale w mniejszym wymiarze. Osiem minut przed jego końcem z rzutu wolnego dali sobie wbić 2 gola. Po faulu na około 20 metrze, centralnie przed bramką Okęcia precyzyjnym uderzeniem popisał się jeden z piłkarzy Sparty i ustalił wynik spotkania na 2:4.

Zmęczeni ,ale szczęśliwi wrócili „busikiem” na Radarową. Tak trzymać, dobra robota Panowie ….