Rocznik 2001
Piłka nożna

9. kolejka

RKS Okęcie Warszawa – LKS Sparta Jazgarzew 4:4 (3:2)

Bramki: Adam Tomaszewski 3’ Piotr Balsam 9’ Damian Bardziński 37’ Krzysztof Kulma 76’ – Sparta 12’(k)45’ 53’ 85’

Skład Okęcia: Jakub Trzciński - Patryk Czarkowski(55.Jakub Janus), Piotr Balsam ż, Jakub Król, Krzysztof Łaszczewski(75.Jacek Mirek) - Patryk Wołowski, Łukasz Adamowicz kpt., Szymon Kowalczyk, Stanisław Choszczyk(46.Jan Kwieciński), Damian Bardziński(65.Krzysztof Kulma) – Adam Tomaszewski

W meczu 9 kolejki Juniorzy Okęcia zremisowali na Radarowej 4:4 ze Spartą Jazgarzew. Spotkanie dla podopiecznych Krzysztofa Figaszewskiego zaczęło się znakomicie. Nie minęłą 10 minuta gry , a RKS prowadził już 2:0. Zapowiadało się na wysoką wygraną, ale „spartanie’ nie rezygnowali z ataków i poprawy wyniku. Jeden z nich w 12 minucie zakończył się faulem Jakuba Króla, a sędzia Lepianka podyktował rzut karny. Nasz golkiper - Jakub Trzciński nie zdołał obronić silny strzał Tomasza Wieśniaka , pomocnika LKS-u i goście zdobyli kontaktowego gola. Piłkarze Okęcia podrażnieni utratą gola wzięli się do roboty. Co chwila nękali formacje obronne Sparty i opłaciło się !  W 37 min. trzecią bramkę dla RKS-u zdobył Damian Bardziński. Niestety , wynik taki nie utrzymał się długo, sześć minut później w ostatniej akcji I połowy przeciwnicy zaatakowali i ku zdumieniu wszystkich zdobyli 2 bramkę ?!

Druga połowa zaczęła się fatalnie dla naszych piłkarzy. Goście wyrównali w 53 min. i nie zapowiadało się na wygraną lotników , tym bardziej wysoką. Nadzieję na dopisanie za zwycięstwo 3 pkt. dał zmiennik Damiana Bardzińskiego – Krzysztof Kulma. „Wpuszczenie” Jego na plac gry było dobrym posunięciem trenera Figaszewski. Szukał też różnych rozwiązań personalnych w składzie, dokonał jeszcze 3 zmian, ale już nie tak spektakularnych. Wydawałoby się ,że zespół „dowiezie” wygraną, ale goście „nie gapy” i doprowadzili do remisu. Wyrównującego gola strzelili 5 minut przed  ostatnim gwizdkiem sędziego. Mogło być lepiej , ale 1 punkt daje, jak na razie wysoką 3 pozycję w tabeli, za Mazurem Karczew i Unią Warszawa. Za tydzień ciężki mecz z UKS Ołtarzew w Ożarowie Maz.. Gospodarze tego meczu depczą po piętach naszym juniorom i są o jedno „oczko” za nimi. W sobotę 13 października będzie to mecz o tzw. „6” punktów….