Karty podstawowe

RKS Okęcie Warszawa I miejsce w "Pucharze Polski" Nadarzyn CUP

Rocznik 2009
Piłka nożna

Poprzedni sezon ligowy nie był udany dla zawodników z rocznika 2009. Zmiana systemu gry z "siódemek" na "dziewiątki" okazała się trudniejsza niż można było przypuszczać i to zarówno pod względem sportowym jak i mentalnym. Zimowa przerwa, to czas wytężonej pracy zawodników i trenerów a także zajęcia z psychologiem sportowym i specjalistą żywieniowym. Oprócz regularnych treningów i obozu dochodzeniowego- który odbył się w styczniu, drużyna rozgrywa mecze w Lidze Zimowej oraz występuje w turniejach "pod balonem" i halowych. Wiele elementów udało się poprawić. Na tle rówieśników z innych klubów zespół wygląda bardzo dobrze i najczęściej przekłada się to na wyniki sportowe. Pomimo sporego już doświadczenia piłkarskiego, są to jednak bardzo młodzi zawodnicy i częściej niż z przeciwnikiem, zdarza im się przegrywać "sami ze sobą". Ogólnopolski turniej piłkarski "Nadarzyn Cup", w którym zawodnicy ostatnio wzięli udział, jest tego dobrym przykładem. Nierówna gra w eliminacjach i porażki w "wygranych" meczach spowodowały, że zabrakło punktów do fazy finałowej- tzw. Ligi Mistrzów i trzeba było wystąpić w tzw. Pucharze Polski. Oczywiście wszystkie mecze wygrane wysoko, oprócz ostatniego, w którym zwycięstwo dawało drużynie pierwsze miejsce. Ostatecznie mecz wygrany 2:0, ale waga spotkania już trochę nogi "poplątała". Z całym szacunkiem dla drużyny FC Lesznowola, ale to nie ona była najtrudniejszym przeciwnikiem w tym spotkaniu. Więcej pewności siebie i wiary we własne umiejętności, które są przecież duże, trzeba życzyć chłopcom na nowy sezon.
Gratulacje się oczywiście należą. W ciągu trzech dni zawodnicy rozegrali 11 spotkań kosztujących bardzo dużo wysiłku fizycznego i psychicznego. No i- jakby nie patrzeć- przywieźli puchar i medale. smiley
Stoją: trener Marcin Romanowicz (w zastępstwie trenera Piotra Biechońskiego) Borys Zagórski, Emil Deryj, Adrian Sędziak i Antoni Joński. Poniżej: Antoni Tarłowski, Mateusz Dudziński, Kacper Romanowicz i Sebastian Klimiuk. Na fotografii zabrakło Nama, który nie mógł wystąpić ostatniego dnia turnieju.

Galeria 
RKS Okęcie Warszawa I miejsce w "Pucharze Polski" Nadarzyn CUP  - RKS Okęcie Warszawa
RKS Okęcie Warszawa I miejsce w "Pucharze Polski" Nadarzyn CUP  - RKS Okęcie Warszawa
RKS Okęcie Warszawa I miejsce w "Pucharze Polski" Nadarzyn CUP  - RKS Okęcie Warszawa
RKS Okęcie Warszawa I miejsce w "Pucharze Polski" Nadarzyn CUP  - RKS Okęcie Warszawa

sponsorzy

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez RKS Okęcie Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa

Warszawa

partnerzy