5 i 6 i 8 kolejka II ligi okręgowej D2 Młodzik 2010

Rocznik 2010

5. KOLEJKA II LIGI OKRĘGOWEJ D2 MŁODZIK UNIA BORYSZEW- RKS OKĘCIE 3:7 (3:3)

Na ostatnie spotkanie przed rundą rewanżową zawodnicy z R1 wybrali się do Sochaczewa na mecz z Unią Boryszew, który odbył się na obiekcie K.S. Bzura Chodaków.

Gdy rozbrzmiał pierwszy gwizdek sędziego to gospodarze ruszyli do śmiałych ataków na bramkę przyjezdnych by zdobyć swoje pierwsze trafienie w tegorocznych rozgrywkach. Sztuka ta udała im się już na początku spotkania, a mianowicie po dośrodkowaniu pomocnika z prawej strony boiska, piłka trafiła w plecy naszego obrońcę co zmieniło lot  i pomogło znaleźć drogę do naszej siatki. Gol zdobyty na początku meczu dodał skrzydeł Młodzikom Unii i po 10 minutach gry ku uciesze kibiców gospodarzy było 3:0. Widząc taką kolej rzeczy trenerzy RKS-u dokonali szybkich korekt w składzie oraz w ustawieniu na boisku co diametralnie zmieniło grę Młodych Lotników. Do końca pierwszej połowy udało się wyciągnąć wynik na 3:3. W drugich 30 minutach meczu było już tylko lepiej poprzez wzorową grę drużyny z Okęcia, która zdobyła jeszcze cztery bramki po składnych akcjach całego zespołu oraz strzałach z dystansu. Bardzo dobrze w drugiej połowie zaprezentowała się linia obrony wraz z bramkarzem, którzy nie dopuścili do zagrożenia pod naszą bramką. Po ostatnim gwizdku było widać radość  Wojowników z Okęcia:)

I Połowa:

1:0 bramka samobójcza
2:0 Unia Boryszew
3:0 Unia Boryszew
3:1 Maurycy Baszta ( as. Patryk Tarkowski)
3:2 Patryk Tarkowski ( rzut karny)
3:3 Milan Jaroszewicz ( as. Konrad Lao)

II Połowa:

3:4 Borys Kopeć ( as. Patryk Tarkowski)
3:5 Maurycy Baszta ( as. Patryk Tarkowski)
3:6 Maurycy Baszta
3:7 Patryk Tarkowski

Skład: 10. Patryk Tarkowski (kpt), 1. Bartosz Golder, 22. Maurycy Baszta, 11. Mateusz Rymarz, 73. Tymon Sieradzki, 8. Patryk Szawarski, 62. Jan Wąsiewicz, 14. Maciej Michalski, 29. Borys Kopeć, 9. Borys Gajlewicz, 33. Borys Mikina, 16. Konrad Lao, 25. Jakub Kordala, 26. Milan Jaroszewicz.

Trenerzy: Piotr Łuczyk i Mateusz Łuczyk
Foto dzięki uprzejmości Rafała Samborskiego. Dziękujemy.

6. Kolejka II ligi okręgowej D2 Młodzik

MKS PIASECZNO II – RKS OKĘCIE 2-1 (2-0)

Przy bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, gdzie wiatr rządził piłką, Młodziki RKS Okęcie stawili na wyjeździe czoła drużynie MKS Piaseczno II.

Były momenty dobrej gry naszego zespołu, szczególnie do momentu kiedy za faul ukarany został nasz zawodnik i na moment musiał opuścić plac gry. Do głosu doszli gospodarze, którzy dwukrotnie w pierwszej połowie pokonali naszego bramkarza. Najpierw straciliśmy bramkę po raz kolejny po stałym fragmencie gry, a później gospodarze wyprowadzili skuteczną kontrę, której nie udało się przerwać. Stać chłopców było na bramkę kontaktową autorstwa Patryka Szawarskiego, a w końcówce zabrakło szczęścia, kiedy nie udało się wykorzystać rzutu karnego.

Chłopcy ponieśli już 4 porażkę w tej rundzie i widmo spadku do III ligi zagląda coraz bardziej w oczy.

Na ich tle rywali zespół RKS Okęcie wyglądał dobrze, ale to gospodarze byli bardziej konkretni z przodu. Pozostaje spory niedosyt, bo remis w tym meczu byłby bardziej sprawiedliwy.

MKS Piaseczno II – RKS Okęcie 2:1 (2:0)

Bramki: Patryk Szawarski ( Patryk Tarkowski)

Skład:

73. Tymon Sieradzki, 10. Patryk Tarkowski (kpt), 2. Filip Cyrankowski, 14. Maciej Michalski, 22. Maurycy Baszta, 9. Borys Gajlewicz, 29. Borys Kopeć, 11. Mateusz Rymarz, 1. Bartosz Golder,

8. Patryk Szawarski, 26. Milan Jaroszewicz, 62. Jan Wąsiewicz, 16. Konrad Lao

Trenerzy: Piotr Łuczyk, Mateusz Łuczyk
Relacja Adam Szawarski

8 kolejka II ligi okręgowej D2 Młodzik

SEMP URSYNÓW – RKS OKĘCIE 3-1 (0-1)

W ramach 8 kolejki ligowej RKS Okęcie rozegrał wyjazdowe spotkanie z drugą drużyna naszej grupy Sempem Ursynów.

Nasz zespół starał się grać piłką, budować akcje i momentami nawet to nieźle wyglądało, ale ostatecznie to rywal cieszył się ze zdobycia 3 punktów.

Po pierwszej dobrej połowie, nastąpiła słabsza druga, w której to przeciwnik przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Chłopcy walczyli, byli zdeterminowani, ale zabrakło sił i koncentracji, nie ustrzegliśmy się też błędów, z których trzeba wyciągnąć wnioski.  Emocje jakie stworzyły obie ekipy były niesamowite, na brawa zasłużyli jedni i drudzy.

Semp Ursynów – RKS Okęcie 3:1 (0:1)

Bramki: Patryk Tarkowski ( Patryk Szawarski)