Karty podstawowe

Rocznik 2010
Piłka nożna
6. Kolejka II Ligi Okręgowej E2 Orlik Grupa 4 Rocznik 2010 K.S. Błonianka - RKS Okęcie Warszawa 3:3 - RKS Okęcie Warszawa

Rundę rewanżową podopieczni trenera Piotra Łuczyka rozpoczęli meczem na wyjeździe z Klubem Sportowym Błonianka. Drużyna z Błonia to lider naszej grupy, który nie stracił punktu w obecnym sezonie. Wszyscy wiedzieliśmy, że to nie będzie łatwe spotkanie.

Mecz rozpoczął się od ostrzału naszej bramki przez gospodarzy. Przeciwnicy strzelali mocno i z każdej pozycji co skutkowało zdobyciem dwóch bramek w pierwszej kwarcie. W drugiej ćwiartce Młodzi Lotnicy po bardzo dobrej grze zespołowej strzelili dwie bramki lecz niestety również  stracili jedną po błędzie w obronie i połowa meczu skończyła  się wynikiem 3:2. Nasza drużyna nie pozwoliła gospodarzom grać ich ulubionym systemem czyli długa piłka od bramkarza i strzał z każdego miejsca na boisku, więc kolejna odsłona nie przyniosła zmiany wyniku. Ostatnie 15 minut to był majstersztyk w wykonaniu Wojowników z Okęcia. Po udanym przechwycie piłki na połowie przeciwnika Okęciaki doprowadzili  do remisu strzelając kolejną bramkę. Po rzucie wolnym dla Błonianki dwóch zawodników wepchnęło naszego bramkarza do bramki, ten chcąc wyjść z opresji wpadł na zawodnika gospodarzy, który się przewrócił. Sędzia nie widząc całego zajścia dał czerwoną kartkę naszemu golkiperowi Adami Błachowskiemu i karę dla drużyny- gra bez jednego zawodnika przez 2 minuty. Po tej nerwowej sytuacji rękawice bramkarskie bez chwili zawahania założył obrońca Wojciech Smoleń i stanął  pomiędzy słupkami. Dzięki całej drużynie oraz perfekcyjnym interwencją "nowego bramkarza" wynik spotkania nie zmienił się do ostatniego gwizdka sędziego. Mecz zakończył się remisem 3:3.