Na zakończenie piłkarskiego weekendu trener Piotr Łuczyk wybrał się ze swoimi podopiecznymi na turniej halowy Zielonki Cup 2020, w którym wzięły udział oba zespoły z rocznika 2010 (biali i niebiescy).
Wyniki meczy fazy grupowej RKS Okęcie (Biali):
RKS Okęcie Warszawa- Naprzód Stare Babice 0:4
RKS Okęcie Warszawa- Gwardia Warszawa 4:0
RKS Okęcie Warszawa- Unia Boryszew II 1:0
RKS Okęcie Warszawa- Partyzant Leszno 6:0
RKS Okęcie Warszawa- Promyk Nowa Sucha 8:1
RKS Okęcie awansowało do rundy pucharowej z II miejsca.
Wyniki meczy fazy grupowej RKS Okęcie (Niebiescy):
RKS Okęcie- Sporting Grodzisk Maz. 7:0
1:0 Dawid Malik (Patryk Tarkowski)
2:0 Patryk Tarkowski (Borys Gajlewicz)
3:0 Patryk Tarkowski (Borys Gajlewicz)
4:0 Patryk Szawarski (Wiktor Górski)
5:0 Wiktor Górski (Mateusz Rymarz)
6:0 Oskar Kowalski (Wiktor Górski)
7:0 Patryk Szawarski (Mateusz Rymarz)
RKS Okęcie- Gwardia Laydes. 4:0
1:0 Mateusz Rymarz (Patryk Szawarski)
2:0 Patryk Szawarski (Mateusz Rymarz)
3:0 Patryk Szawarski (Wiktor Górski)
4:0 Borys Gajlewicz (Patryk Tarkowski)
RKS Okęcie- UKS Borzęcin 7:1
1:0 Patryk Tarkowski (Wojciech Smoleń)
1:1 UKS Borzęcin
2:1 Patryk Tarkowski (Dawid Malik)
3:1 Borys Gajlewicz (Dawid Malik)
4:1 Borys Gajlewicz (Jakub Kordala)
5:1 Dawid Malik (Wojciech Smoleń)
6:1 Borys Gajlewicz
7:1 Patryk Szawarski (Wiktor Górski)
RKS Okęcie- Unia Boryszew 3:0
1:0 Patryk Tarkowski (Wiktor Górski)
2:0 Patryk Tarkowski (Borys Gajlewicz)
3:0 Patryk Szawarski (Mateusz Rymarz)
RKS Okęcie- BKS 7 Warszawa 1:1
1:0 Patryk Tarkowski (Oskar Kowalski)
1:1 BKS 7 Warszawa
Do fazy pucharowej RKS Okęcie awansowało z I miejsca.
W półfinale spotkały się dwa zespoły RKS-u.
RKS Okęcie (Niebiescy) - RKS Okęcie ( Biali) 6:0
1:0 Borys Gajlewicz (Wojciech Smoleń)
2:0 Borys Gajlewicz (Wojciech Smoleń)
3:0 Mateusz Rymarz (rzut wolny)
4:0 Mateusz Rymarz
5:0 Dawid Malik
6:0 Patryk Szawarski
W meczu o trzecie miejsce RKS Okęcie ( Biali) zagrało z Naprzód Stare Babice wygrywając pojedynek 4:2 i zdobywając brązowy medal.
RKS Okęcie- Naprzód Stare Babice 4:2
1:0 Borys Kopeć
2:0 Yulan (Filip Woźniak)
2:1 Stare Babice
3:1 Michał Woźniak (Yulan)
4:1 Yulan
4:2 Stare Babice
O złoty medal RKS Okęcie (Niebiescy) zagrało z grupowym rywalem Unią Boryszew, lecz tym razem nasi przeciwnicy wzięli odwet za porażkę w grupie i wygrywając z nami 0:3 oraz cały turniej, Młodzi Lotnicy zdobyli srebrny medal Zielonki Cup 2020.
Indywidualne wyróżnienie otrzymało trzech naszych zawodników brakarze: Adam Błachowski i Francesco Bruzzone.
Miano najlepszego zawodnika turnieju MVP otrzymał nasz obrońca Mateusz Rymarz.
Skład Okęcia (Biali): od lewej stoją: Yulan, Borys Kopeć, Michał Popek, Michał Woźniak, Francesco Bruzzone, trener Piotr Łuczyk
od lewej klęczą: Filip Cyrankowski, Ignacy Poszytek, Filip Zych, Filip Woźniak, Jan Nowicki, Gabi Równicka (brak na zdjęciu)
Skład Okęcia (Niebiescy): od lewej stoją: Dawid Malik, Wiktor Górski, Wojciech Smoleń, Konrad Lao, Patryk Tarkowski kpt., Borys Gajlewicz, trener Piotr Łuczyk
od lewej klęczą:Jakub Kordala, Mateusz Rymarz, Patryk Szawarski, Oskar Kowalski, Adam Błachowski
Gratulacje dla wszystkich zawodników i trenera Piotra Łuczyka za ciężką pracę i zaangażowanie !!!
Relacja: Szymon Tarkowski. Dziękujemy!