Inauguracja ligi zimowej RS SPORT 2021/2021 Rocznik 2010

Rocznik 2010

Rozpoczęły się zmagania w lidze zimowej RS SPORT. Mecze podopiecznych Piotra Łuczyka rozgrywane są na Praskiej Arenie Futbolu przy ul. Zbaraskiej 3. System rozgrywek "każdy z każdym", składy 8+1, czas gry 2x25 minut. Pierwszym przeciwnikiem drużyny z Radarowej był KS Grom Warszawa. Po zakończeniu rundy jesiennej szeregi Młodych Lotników opuścił Dawid Malik, któremu życzymy tak wysokich lotów jak przy R1. Na pokładzie powitaliśmy jednak nowego Lotnika- Maurycego Basztę, który wcześniej grał w zespole F.C. Komorów. Mimo absencji kilku zawodników naszej drużyny z powodu kwarantanny udało się rozegrać spotkanie i na ławkach rezerwowych do dyspozycji trenerów było tylko po jednym zmienniku. Pierwsza połowa meczu to chaotyczna gra obu zespołów, dużo niedokładności, szarpanej gry i brak strzałów. Pierwszą bramkę po niefrasobliwej interwencji obrony naszego zespołu zdobył KS Grom. Była to bramka z gatunku "swojak". W tej części gry Rksiaki zdołali wyrównać za sprawą Borysa Mikiny, lecz pierwsza odsłona zakończyła się porażką naszego zespołu 1:2. Drugie 25 minut w wykonaniu Wojowników z Okęcia wyglądało znacznie lepiej. Był pomysł na grę oraz chęć przechylenia szali na swoją korzyść. Pozwoliło to stwarzać sytuacje podbramkowe oraz możliwość oddawania strzałów. Zespół przeciwników w drugiej połowie był w stanie postraszyć Okęciaków kilkoma kontrami. Po ostatnim gwizdku jednak wynik brzmiał 4:2 dla Młodzików z R1.