Karty podstawowe

Podsumowanie rundy jesiennej II ligi okręgowej D1 Młodzik rocznik 2010

Rocznik 2010
Piłka nożna

Grudzień to czas podsumowań, jak poszło Młodzikom z rocznika 2010. 
Zapraszam do podsumowania.

Jaka to była runda? Niewątpliwie bardzo wymagająca, podczas której działo się naprawdę wiele. Cel minimum, czyli utrzymanie został osiągnięty. Zabrakło w niektórych meczach po prostu szczęścia, bo porażki, które miały miejsca były minimalne.

W 10 spotkaniach zgromadziliśmy 10 punktów, co dało 4 miejscu w tabeli. Na dorobek punktowy złożyły się 3 zwycięstwa, jeden remis i 6 porażek. Strzelono 14 bramek, a stracono 19.

Na swoim obiekcie rozegraliśmy 5 meczów: wygraliśmy dwa z nich, dwa zakończyły się porażkami i jeden zremisowano. Bilans bramkowy: 8-11 z czego, aż 6 goli straciliśmy w jednym spotkaniu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Na wyjazdach wygraliśmy 1 mecz przy aż czterech porażkach. Zdobyliśmy 6 goli, a nasz bramkarz 8 razy musiał wyciągać piłkę z siatki.

Najwyższe zwycięstwo przypadło na 5 kolejkę, kiedy to pokonaliśmy na u siebie Ursus II Warszawa 4:2. Gorzką pigułkę musieliśmy przełknąć w spotkaniu 3 kolejki. Wówczas rozegraliśmy jedno ze słabszych spotkań i ulegliśmy u siebie Pogoni Grodzisk Mazowiecki 1-6.  

Najlepszym strzelcem naszej drużyny został Patryk Szawarski, który sześć razy znalazł drogę do bramki przeciwnika. Drugi w zestawieniu jest Patryk Tarkowski, który w tej rundzie czterokrotnie strzelał bramki. Dwa trafienia zaliczył Maurycy Baszta, po 1 trafieniu mają Milan Jaroszewicz oraz Adam Siekielski.  

Największą ilością asyst może poszczycić się Patryk Tarkowski i Tymon Sieradzki, którzy zanotowali ich 3. Na drugim miejscu w naszej wewnętrznej klasyfikacji znajduje się Mateusz Rymarz który zanotował 2 ostatnie podania. Po jednej asyście mają: Borys Gajlewicz, Maurycy Baszta, Patryk Szawarski oraz Adam Siekielski.

Naszemu bramkarzowi Bartkowi Golder dwukrotnie na dziesięć spotkań udało się zachowywać czyste konto.

Piłkarze RKS Okęcie w minionej rundzie również upominani byli przez sędziego karami dwuminutowymi. Liderem w tej klasyfikacji jest Tymek Sieradzki. Karani również byli Patryk Tarkowski, Maciej Michalski oraz Bartek Golder ( wszyscy w jednym meczu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki).

Wszyscy NASI zawodnicy, niezależnie od statystyk, zagrali dobrą rundę. Żadnemu z chłopców nie można odmówić zaangażowania oraz chęci. W niektórych meczach brakowało szczęścia, w innych po prostu piłkarsko byliśmy słabsi.

Gratulację dla Trenerów za kolejny etap w rozwoju naszych zawodników, za wszelki trud, poświęcenie.

Osobne podziękowania również dla Rodziców, którzy dopingowali swoje pociechy i dowozili je na mecze.

Mamy już zaplanowane zarówno sparingi, dwie edycje ligi zimowej ( jedna jest w trakcie rozgrywania) oraz turnieje na rok 2023. Wszystko po to, aby dobrze przygotować się do rundy wiosennej.

Mecze u siebie:

RKS Okęcie – Znicz Pruszków 2-2 ( 2x Patryk Tarkowski)

RKS Okęcie – SEMP II Ursynów  1:0 ( Patryk Szawarski)

RKS Okęcie – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:6 ( Patryk Szawarski)

RKS Okęcie – Irzyk Warszawa 0-1

RKS Okęcie – Ursus II Warszawa 4-2 ( 2x Patryk Szawarski, Patryk Tarkowski, Maurycy Baszta)

Mecze na wyjeździe:

Znicz Pruszków – RKS Okęcie 1:0

SEMP II Ursynów  - RKS Okęcie 2:1 ( Milan Jaroszewicz)

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - RKS Okęcie 3:2 ( 2x Patryk Szawarski)

Irzyk Warszawa – RKS Okęcie 2:1 ( Maurycy Baszta)

Ursus II Warszawa - RKS Okęcie 0-2 ( Patryk Tarkowski, Adam Siekielski)

Końcowa tabela:

W rundzie jesiennej wystąpili: 1. Bartosz Golder, 7. Tymon Sieradzki, 8. Patryk Szawarski, 9. Borys Gajlewicz, 10. Patryk Tarkowski (kpt), 11. Mateusz Rymarz, 14. Maciej Michalski, 16. Konrad Lao,          20. Michał Balcerzak, 22. Maurycy Baszta, 26. Milan Jaroszewicz,  29. Borys Kopeć, 33. Borys Mikina, 44. Oleksii Tsyganov, 62. Jan Wąsiewicz, 87. Adam Siekielski

Trenerzy: Piotr Łuczyk, Mateusz Łuczyk, Tomasz Peśko

Relacja: Adam Szawarski

sponsorzy

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez RKS Okęcie Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa

Warszawa

partnerzy