Karty podstawowe

Podsumowanie rundy wiosennej II ligi okręgowej D2 Młodzik rocznik 2010

Rocznik 2010
Piłka nożna

Za nami runda wiosenna w wykonaniu piłkarzy RKS Okęcie z rocznika 2010. Serdecznie zapraszam do podsumowania.

Przed rozpoczęciem rundy wiosennej zawodnicy, trenerzy i rodzice zastanawiali się jak zaprezentują chłopcy przed zbliżającymi się rozgrywkami. Grupa, do której trafiliśmy wydawała się mocna, między innymi dlatego, że trafiliśmy do jednej wraz z dwiema drużynami, które spadły z pierwszej ligi. Los przydzielił nam z ekipy  Znicza III Pruszków, Sempa II Ursynów, MKS Piaseczno II, Unii Boryszew oraz Pogoni I Grodzisk Mazowiecki. Planem minimum na tę rundę było utrzymanie się w lidze, ale apetyt rośnie w ramach jedzenia, gdzieś w podświadomości plany jednak były bardziej ambitne. Przed przystąpieniem do rundy wiosennej szeregi naszego zespołu zasilił Tymon Sieradzki ( Delta Warszawa) oraz Maurycy Baszta ( UKS FC Komorów). Na wiosnę, dzięki dobrej postawie w drużynie Białych, szansę gier w drużynie Niebieskich uzyskał Michał Balcerzak. Drużynę opuścił Oskar Kowalski ( Ursus Warszawa). Niestety z powodu kontuzji całą rundę stracił Piotrek Mikulski, któremu życzymy szybkiego powrotu na boisko.  Oskarowi, który niestety już nie jest zawodnikiem naszego klubu, również życzymy szybkiego powrotu na boisku po ciężkiej kontuzji.

Jaka to była runda? Niewątpliwie bardzo ciężka, podczas której działo się naprawdę wiele. Cel minimum został osiągnięty. Dało się zauważyć, że zespół słabo wszedł w rundę, jakby miał problem z przystosowaniem się do boisk, w którym gra się na 9. Zespół do ligi przygotowywał się uczestnicząc m.in. w rozgrywkach ligi zimowej, ale niestety te boiska nie są adekwatne do tego, z czym później mają do czynienia chłopcy w lidze MZPN. Również liczne absencje z różnych powodów miały wpływ na to, że Trenerzy mieli nie mały ból głowy. Zabrakło też w niektórych meczach po prostu szczęścia, bo porażki, które miały miejsca były minimalne.

W 10 spotkaniach zgromadziliśmy 15 punktów, co umiejscawia zespół na 3 miejscu w tabeli. Na dorobek punktowy złożyło się pięć zwycięstw i 5 porażek. Strzelono 27 bramek, a stracono 19.

Na swoim obiekcie rozegraliśmy 5 meczów: wygraliśmy trzy z nich, dwa zakończyły się porażkami. Bilans bramkowy: 12-6 z czego, aż 3 gole straciliśmy w jednym spotkaniu ze Zniczem III Pruszków.

Na wyjazdach byliśmy również bezkompromisowi. Wygraliśmy dwa mecze i doznaliśmy trzech porażek. Zdobyliśmy 15 goli, a nasz bramkarz 13 razy musiał wyciągać piłkę z siatki.

Najwyższe zwycięstwo przypadło na 5 kolejkę, kiedy to pokonaliśmy na wyjeździe Unię Boryszew 3:7. Gorzką pigułkę musieliśmy przełknąć w spotkaniu 4 kolejki. Wówczas rozegraliśmy jedno ze słabszych spotkań i ulegliśmy u siebie Zniczowi III Pruszków 0-3.

Najwięcej bramek padło w spotkaniu RKS Okęciu w meczu u siebie z MKS Piaseczno II w ramach pierwszej kolejki 5-2 i we wspomnianym wcześniej meczu z Unią Boryszew na wyjeździe 3-7.

Najlepszym strzelcem naszej drużyny został Maurycy Baszta, który siedem razy znalazł drogę do bramki przeciwnika. Trzy z tych siedmiu zaliczył w meczu z Unią Boryszew ( 3-7). Drugi w zestawieniu jest Patryk Tarkowski, który ustępuje Maurycemu tylko o jedną bramkę. Trzy trafienia zaliczył nasz wahadłowy Milan Jaroszewicz, po 2 Patryk Szawarski, Borys Gajlewicz, Tymon Sieradzki i Mateusz Rymarz, a po jednym golu zdobyli: Janek Wąsiewicz, Borys Kopeć, Borys Mikina.

Sędziowie w minionej rundzie przyznali 2 jedenastki naszej drużynie, z tego wykorzystano jedną. Sędziowie przeciwko nam nie przyznali żadnego karnego.

Największą ilością asyst może poszczycić się Patryk Tarkowski, który zanotował ich 9. Na drugim miejscu w naszej wewnętrznej klasyfikacji znajduje się Patryk Szawarski, który zanotował 6 ostatnich podań. Na najniższym stopniu podium z dwoma asystami jest Mateusz Rymarz. Po jednej asyście mają: Maciej Michalski, Konrad Lao, Tymon Sieradzki, Borys Gajlewicz, Maurycy Baszta, Milan Jaroszewicz

Nasz bramkarz Bartek Golder dwukrotnie na dziesięć spotkań zachowywał czyste konto.

Piłkarze RKS Okęcie w minionej rundzie również upominani byli przez sędziego karami dwuminutowymi. Liderem w tej klasyfikacji jest Tymek Sieradzki.

Wszyscy NASI zawodnicy, niezależnie od statystyk, zagrali świetną rundę.

Gratulację dla Trenerów za kolejny etap w rozwoju naszych zawodników, za wszelki trud, poświęcenie i pierwsze siwe włosy. 

Osobne podziękowania również dla Rodziców, którzy dopingowali swoje pociechy i dowozili je na mecze.

 

Mecze u siebie:

RKS Okęcie – MKS Piaseczno II 5-2

RKS Okęcie – SEMP II Ursynów  0:1

RKS Okęcie – Znicz III Pruszków 0:3

RKS Okęcie – Pogoń I Grodzisk Mazowiecki 3-0

RKS Okęcie – Unia Boryszew 4-0

Mecze na wyjeździe:

MKS Piaseczno II – RKS Okęcie 2:1

Znicz III Pruszków - RKS Okęcie 1:3

Pogoń I Grodzisk Mazowiecki - RKS Okęcie 4:3

Unia Boryszew – RKS Okęcie 3:7

Końcowa tabela:

  1. SEMP II Ursynów                24
  2. Znicz III Pruszków               21
  3. RKS Okęcie                          15
  4. MKS Piaseczno II                15
  5. Pogoń II Grodzisk Maz        6
  6. Unia Boryszew                     6

W rundzie wiosennej wystąpili: 1. Bartosz Golder, 9. Borys Gajlewicz, 29. Borys Kopeć, 16. Konrad Lao, 22. Maurycy Baszta, 10. Patryk Tarkowski (kpt), 8. Patryk Szawarski, 11. Mateusz Rymarz, 73. Tymon Sieradzki, 2. Filip Cyrankowski, 25. Jakub Kordala, 33. Borys Mikina, 26. Milan Jaroszewicz, 14. Maciej Michalski, 62. Jan Wąsiewicz, 20. Michał Balcerzak

Trenerzy: Piotr Łuczyk, Mateusz Łuczyk

Najbliższe plany:

Drużyna w dniach 18.06 – 19.06.2022 przystąpi do 3 edycji turnieju Football of the Future rozgrywanych w Krzakach Czaplinkowskich. Tydzień później w dniach 25.06 – 28.06.2022 zagra w 2 edycji turnieju Wolf Cup w Malborku.

Relacja: Adam Szawarski

sponsorzy

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez RKS Okęcie Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa

Warszawa

partnerzy