UKS Młoda Gwardia – RKS Okęcie Warszawa 5:1 (1:0 ; 2:0 ; 1:0 ; 1:1)

Bramka dla RKS: Mateusz Roman

Skład Okęcia: Łukasz Łuczak – Jan Giziński kpt. , Mateusz Roman , Wojciech Rębiś ,  Edward Szustal  , Wiktor Cichecki , Antoś Sobieszek

RKS Okęcie 2011 B w meczu z UKS Młoda Gwardia (901-06-2019 r.)

Siedzą od lewej: Łukasz Łuczak , Mateusz Roman , Jan Rębecki , Edward Szustal , Wiktor Cichecki , Antoś Sobieszek , Jan Giziński

Sobota, Rembertów - czy jednak Arizona i słońce Arizony? Żar, skwar i patelnia... Miejscowi i my, cali na niebiesko... RKS Okęcie! Siedmiu wspaniałych z grupy B , Łukasz, Janek, Jasiek, Mati, Edek, Antek i Wiktor... kontra miejscowi. Pierwszy mecz przegraliśmy 12:1. Ruszamy do walki. Słońce takie, że nam Rodzicom płynie pot po czołach, a co dopiero młodym Lotnikom... Ale walczą jak diabli.

Do końca pierwszej kwarty 0:2 dla rywali. Łukasz kilka razy wyciąga trudne piłki, czym zyskuje uznanie Rodziców rywali. Przeciwnicy grają systemem 1-1-3. Na jedynce w obronie gra Marcelo, lewa czy prawa noga - nie ma różnicy, wymiata, ale Tata nie chce go przenieść do RKS - u... chociaż proponowaliśmy

Do końca trzeciej kwarty 4:0 dla gospodarzy, ale tylko dzięki dobrej postawie całej drużyny, która z meczu na mecz robi postępy.. Walczą, gryzą, nie puszczają! Przed nami czwarta kwarta, Tata Matiego wspomaga naszych młodych Lotników zgrzewką wody, bo żar leje się z nieba... Dzięki! Zaczyna się czwarta kwarta, Lotnicy walczą jak szaleni i po którejś z kolei szarży Wiktora, Mati wychodzi na dobitkę i strzela bramkę na 1:4!! Szalejemy jak wariaci! Tak, tak, tak! Należało im się od samego początku …. drzemy się, skaczemy itd. Gra toczy się dalej i niestety pomimo naszych dalszych prób, to miejscowi strzelają kolejną i ostatnią w tym meczu bramkę na 5:1. Sam na sam w długi róg i Łukasz kapituluje.

Przegrywamy 1:5, ale był to najlepszy mecz Grupy B w tym sezonie. Grali w skromnym składzie, mieli krótką ławkę, a warunki pogodowe niesprzyjające.. Ale dali z siebie więcej niż oczekiwaliśmy. Wiktor jest po prostu niezniszczalny! To, co robił z przodu to majstersztyk. Jasiek R. powstrzymywał większych rywali. Mati czy z przodu czy z tyłu wymiatał. Antek S. dwa razy ograł ich czołowego obrońcę. Janek i Edek super skoncentrowani w obronie. Było super! Tym razem Rodzice rywali na poziomie, miłe pogawędki, ostrzegliśmy ich przed Zerzeniem i wuwuzelami, bo jeszcze tam nie grali

Po meczu w ramach Dnia Dziecka rozdaliśmy naszym i miejscowym młodym piłkarzom mentosy. Mój pomysł - powiem nieskromnie, ale pełne zaskoczenie że strony gospodarzy. Futbol łączy !

To był najlepszy mecz grupy B - brawo chłopaki i Trener !

PS. After party zaliczyliśmy w Rembertowie, gdzie Łuki spotkał niespodziewanie Huberta z drużyny gospodarzy i jeszcze się wylatali …  naprzód RKS !

relacja: Piotr Łucznik

Zdjęcia: Piotr Roman ... więcej zdjęć TUTAJ !!!