A Klasa 14.Kolejka

Seniorzy - V Liga

14. kolejka

KP Anprel Nowa Wieś – RKS Okęcie Warszawa 1:6 (1:3)

Bramki: Anprel 20’(k) – Paweł Błociszewski 30’ Damian Koński 34’ Jerzy Fiszer 37’ Adrian Wiercioch 55’ 83’ Łukasz Dziewicki 88’

Skład Okęcia: Bartłomiej Klimek- Piotr Balsam(55.Jakub Król), Marcin Romanowicz, Piotr Łuczyk kpt, Mariusz Wiśniewski(65.Artur Bartosiński)- Damian Koński(65.Łukasz Dziewicki), Krystian Smokowski(55.Damian Smokowski), Paweł Błociszewski(80.Jakub Szkopiński), Patryk Marek (55.Mateusz Łuczyk ż), Jerzy Fiszer- Adrian Wiercioch

Ławka rezerwowych: Adrian Frankowski

Skład Okęcia w meczu 14 kolejki z Anprel Nowa Wieś , 25-03-2018 r.

stoją od prawej: Piotr Łuczyk kpt, Bartłomiej Klimek, Patryk Marek, Damian Koński, Jerzy Fiszer, Marcin Romanowicz, Paweł Błociszewski, Mariusz Wiśniewski, Piotr Balsam, Krystian Smokowski

Ławka rezerwowych, siedzą od prawej: Artur Bartosiński, Łukasz Dziewicki, Damian Smokowski, Jakub Szkopiński, Mateusz Łuczyk, Jakub Król , Adrian Frankowski

Udany początek wiosennej rundy zanotowali piłkarze Okęcia. Na boisku w Nowej Wsi pokonali miejscowy Anprel 6:1.

Trener Piotr Biechoński miał do dyspozycji 17 zawodników, a wyjściowy skład ogłosił na godzinę przed meczem. Jak zwykle miał gól głowy kogo zostawić na ławce rezerwowych bo wszyscy „nadawali się„ na pierwszy plac ? Postawił na „mieszankę” rutyny z młodością i nie zawiódł się !!!

W obronie obok 3 rutyniarzy wystąpił, rewelacyjnie spisujący się w zimowych sparingach Piotr Balsam. W pomocy, na bokach zagrało dwóch młodych i głodnych walki dziewiętnastolatków- Jurek Fiszer oraz niedzielny jubilat, Damian Koński. Strzelili po 1 golu. W środku dzielił i rządził Paweł Błociszewski. Dał też sygnał do odrabiania strat i w 30 min. „odpalił bombę” na bramkę gospodarzy, gooool !!! Za Jego plecami Krystian Smokowski, przechodzący renesans formy był wszędzie i jak zwykle nie ustępliwy. Przed nim Patryk Marek, gość o żelaznych płucach harował za dwóch, no może ….  za trzech i „czyścił” środek boiska !!! To była pomoc , a z przodu …. osamotniony Adrian Wiercioch czekał na okazję …  i czekał, aż się zdenerwował i strzelił 2 gole.

W dziesiątej minucie po przerwie coach Okęcia „wpuścił” do gry 3 pierwszych zmienników. Wszedł Damian Smokowski i to była dobra zmiana. W niczym jego gra nie odbiegała od poczynań brata bliźniaka za którego wszedł, a dodatkowo wniósł „świeżość”. Wszedł Jakub Król i to była potrzebna zmiana. Poobijanego przez „atletów” gospodarzy Piotra Balsama należało „zluzować” i z powodzeniem zrobił to Kuba. Wszedł Mateusz Łuczyk i to była super zmiana. Nowy nabytek Okęcia dzięki nienagannej technice i szybkości budził popłoch w tyłach obronnych Anprela. Oprócz debiutu zaliczył też, „niechcący’’ żółty kartonik !

Szansę gry na ostatnie pół godziny dostało dwóch kolejnych rezerwowych. Wszedł Artur Bartosiński i to była fajna zmiana. Bramki nie strzelił, ale kilka razy „po profesorsku” zakręcił rywalami. Wszedł Łukasz Dziewicki i to była .. dopiero zmiana. Wziął znaczący udział w najładniejszej akcji meczu. Z niesamowitą precyzją wykończył serię sześciu podań z pierwszej piłki i ustalił wynik meczu !

Pod koniec meczu w 80 minucie wszedł Jakub Szkopiński i to była …. ostatnia zmiana. Miał mało czasu na szersze zaprezentowanie swoich umiejętności, ale kilka razy ze spokojem ograł rywali. Miał nawet szansę na podwyższenie wyniku, ale za bardzo chciał i przestrzelił.

Reasumując , mecz przebiegał pod dyktando naszych piłkarzy. Gospodarze nastawili się na obronę i nieliczne kontrataki. Po jednym z nich nasz golkiper Bartłomiej Klimek źle wyliczył odległość do piłki i sfaulował na polu karnym napastnika Anprela. W 20 min gospodarze ,po wykorzystanym rzucie karnym wyszli na prowadzenie. Długo nie nacieszyli się tym bo już 10 min później „lotnicy” wyrównali. Poszli za ciosem i w przeciągu 7 minut doprowadzili do dwubramkowego prowadzenia. Po przerwie dołożyli jeszcze trzy brameczki i w świetnych nastrojach wracali do domów. Świadkami pogromu w Nowej Wsi była nieliczna grupa kibiców Okęcia, ale głośna i rozśpiewana.

Za tydzień w Wielką Sobotę mecz na Radarowej z Nadarzynem. Z GLKS-em mamy „krzywdy” do wyrównania za porażkę w 2 kolejce i wierzymy, że zostaną „spłacone”. Mecz o godz.11.00  zapraszamy ……