Karty podstawowe

IV liga grupa III

Seniorzy - IV liga
Piłka nożna

14 kolejka

Znicz II Pruszków – Okęcie Warszawa  1:1 (1:0)

Bramki: Sz. Różycki 36’ – Piotr Żuk 81’

 

Skład Okęcia: Krzysztof Jabłoński – Adam Warda ż , Łukasz Dziewicki, Bartosz Szoja , Mariusz Wiśniewski kpt.(60.Marcin Rusek) – Adrian Beta , Piotr Żuk(90.Jakub Król), Mikołaj Nowocień(75.Mateusz Olkowski) , Eryk Murawski , Damian Koński ż (60.Paweł Błociszewski) – Wojciech Drach(50.Artur Bartosiński)

Ławka rezerwowych:  Karol Gębski

 

W miniony weekend , po 2 tygodniowej przerwie wznowiono czwarto ligowe rozgrywki. Nasi piłkarze dobrze przepracowali czas do meczu z rezerwami Znicza Pruszków i wywalczyli na boisku rywala cenny remis.

 Pierwsza kolejka wiosennej rundy , a w kolejności czternasta w sezonie 2020/21 została wyznaczona przez MZPN na początek listopada. Podopieczni Piotra Biechońskiego jechali do Pruszkowa z nowymi siłami i chęcią powtórzenia wyniku z pierwszej kolejki , kiedy to przy Radarowej wygrali ze Zniczem II , 1:0. Nie udało się wygrać , ale punkt zdobyty na trudnym terenie w Pruszkowie cieszy. Pozostał mały niedosyt , bo z przebiegu gry zwłaszcza w II połowie , to nasi piłkarze byli bliżsi zwycięstwa !

W pierwszej odsłonie gospodarze nie mieli za wiele okazji na strzelenie gola , a jeśli już były to nasz golkiper – Krzysztof Jabłoński wyłapywał wszystko , bronił jak w transie. Obrońcy też stawali na wysokości zadania , a para stoperów – Łukasz Dziewicki oraz Bartosz Szoja  z wyczuciem „kasowała” zapędy napastników. Zasłużyli na bardzo wysoką ocenę lecz bramka stracona w 36 minucie obniżyła ją o pół punktu.

Po przerwie lotnicy wzięli się do odrabiania strat i raz po raz atakowali. Zmiany jakie poczynił coach Okęcia dobrze wpłynęły na grę całego zespołu , a doświadczenie i spokój jakie wprowadzili Marcin Rusek , Paweł Błociszewski oraz Artur Bartosiński zaowocowały golem w 80 minucie. Piotr Żuk uderzył w stronę bramki rywali , a piłka po rykoszecie od obrońcy wpadła do siatki. W końcówce meczu była jeszcze szansa na podwyższenie wyniku , ale Łukasz Dziewicki , który „zapędził się” aż pod pole karne Znicza skiksował i strzelił tuż przy słupku !

Remis i jeden punkt napawa optymizmem i przybliża do walki o utrzymanie w lidze  !!! Wierzymy ,że jeszcze nie raz będziemy cieszyć się z gry i dobrych wyników lotników !!!

 

Za tydzień ostatni mecz w 2020 roku. W 15 kolejce rywalem RKS Okęcie będzie AP Marcovia Marki. Spotkanie na boisku przy R1 o godz.11.00 , a poprowadzi je trójka arbitrów z delegatury sędziowskiej z Płocka. Niestety mecz bez udziału publiczności ?!

 

 

 

Sponsorem drużyny RKS Okęcie Warszawa są zakłady bukmacherskie ForBET, legalny bukmacher z szeroką ofertą na wydarzenia sportowe. Dodatkowo w ramach współpracy, bukmacher ForBET przygotował dedykowaną ofertę
dla naszych kibiców. Dzięki niej otrzymują prezent w wysokości 50 zł za rejestracje z linku

 

sponsorzy

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez RKS Okęcie Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa

Warszawa

partnerzy

patron szkółki

Kontomatik