Karty podstawowe

IV liga grupa III

Seniorzy - Liga okręgowa
Piłka nożna

12 kolejka

Okęcie Warszawa – KS Raszyn 0:5 (0:2)

Bramki: K.Pikus 35’ 70’ T.Pietrzak 44’ 62’ K.Szabłowski 77’

 

Skład Okęcia: Karol Gębski – Adam Warda , Adrian Beta , Bartosz Szoja – Mateusz Olkowski ż (55.Artur Bartosiński), Eryk Murawski , Marcin Rusek(74.Łukasz Dziewicki) , Piotr Żuk , Damian Koński(62.Mikołaj Nowocień) , Paweł Rybak(70.Wojciech Drach) – Adrian Wiercioch kpt.

Ławka rezerwowych: Krzysztof Jabłoński

 

W przedostatniej kolejce rundy jesiennej , sezonu 2020/21 , warszawskiej IV ligi RKS Okęcie uległo na własnym boisku drużynie KS Raszyn 0:5

Wynik wskazywałby na mecz do jednej bramki , ale to tylko sam wynik takim pozostał , grę przez większość meczu prowadziło Okęcie !!! Tak , to nie pomyłka. Nasi piłkarze od samego początku , aż do ostatnich minut byli dłużej przy piłce , nadawali ton gry , przeprowadzali groźne akcje i tylko wykończenia brakowało. Już w pierwszym kwadransie powinni prowadzić przynajmniej dwoma bramkami … Damian Koński nie wykorzystał sytuacji sam na sam , a Adrian Wiercioch strzelił z bliska „Panu Bogu w okno” ??? Przeciwnik skorzystał z indolencji strzeleckiej lotników i przy pierwszej nadarzającej się okazji wyszedł na prowadzenie. Nie zraziło to naszych piłkarzy i dalej atakowali. Niestety , tuż przed przerwa „nadziali się” na następną kontrę i do szatni schodzili z dwubramkową stratą ???

W drugiej odsłonie prawie nic się nie zmieniło , nasi atakowali , byli szybsi przy odbiorze piłki , konstruowali ciekawe akcje , ale ….. znów nie było wykończenia oraz upragnionych bramek !!! Piłkarze z Raszyna za to skrupulatnie „punktowali” w kontratakach i po szkolnych błędach Okęcia w obronie zdobywali bramki ??? Po godzinie prowadzili już 3:0 !!!  Tliła się jeszcze iskierka nadziei , że nawet przy tym wyniku podopieczni Piotra Biechońskiego doprowadzą do remisu. Niestety pomimo „prowadzenia” gry brakowało skutecznego egzekutora w teamie z Radarowej !? RKS panował na boisku , a KS …. zdobywał gole. Bramki w 70 i 77 minucie , to efekt frustracji zespołu na wydarzenia boiskowe i widmo kolejnej porażki. Mecz zakończył się pogromem , ale dlaczego tak się stało ??? Chyba sobotni rywale również byli mocno tym zdziwieni ? Sędzia nie przedłużył spotkania i równo z 90 minutą zakończył rywalizację Okęcia z Raszynem.

 Podnieśmy na duchu naszych zawodników słowami z drugiej zwrotki Hymnu Okęcia: nie jeden już raz bywało źle , nie jeden już raz zły powiał wiatr , lecz w sercach zawsze paliła się wiara kibiców ta sama od lat … RKS , Okęcie gra … - bierzemy się w garść i walczymy do końca !!! Dumni po zwycięstwie , wierni po porażce !!! Jeszcze będzie dobrze Panowie !!!

W najbliższy weekend ostatnia , w jesiennej rundzie okazja dla Okęcia poprawić zdobycze punktowe !!! W 13 kolejce lotnicy zagrają z KS Drukarz Warszawa na boisku rywala przy Al. Zielenieckiej 2. Początek spotkania o godz.10.00.

 

Zazwyczaj napisalibyśmy .. Wszyscy na mecz !!! …  ale obostrzenia wynikające z pandemi koronawirusa nie zezwalają na uczestnictwo kibiców ?!  Pozostaje zaciskać kciuki i czekać na dobre wieści z Parku Skaryszewskiego - 24 października bądźcie z Okęciem !!!

 

 

 

Sponsorem drużyny RKS Okęcie Warszawa są zakłady bukmacherskie ForBET, legalny bukmacher z szeroką ofertą na wydarzenia sportowe. Dodatkowo w ramach współpracy, bukmacher ForBET przygotował dedykowaną ofertę
dla naszych kibiców. Dzięki niej otrzymują prezent w wysokości 50 zł za rejestracje z linku

 

sponsorzy

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez RKS Okęcie Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa

Warszawa

partnerzy

patron szkółki

Kontomatik