Karty podstawowe

Mecz sparingowy

Seniorzy - Liga okręgowa
Piłka nożna

Mecz sparingowy 

 

RKS Okęcie Warszawa – KS Bzura Chodaków  6:4(3:0)

Bramki: Paweł Rybak 27’ 28’ Artur Bartosiński 45’ Wojciech Drach 62’ zaw.test.5 72’ Piotr Żuk 89’  -  Bzura 52’ 55’ 66’ 81’

 

Skład Okęcia: zaw.test.1 (46.Krzysztof Rochowicz)– Adrian Beta(46.Łukasz Warchoł), zaw.test.2 , zaw.test.3(46.Piotr Balsam), Bartosz Szoja(46.Mariusz Wiśniewski) – zaw.test.4(46.zaw.test.6) , Eryk Murawski(46.Damian Koński) , zaw.test.5(61.zaw.test.3) , Mateusz Olkowski(46.Piotr Żuk) , Artur Bartosiński(46.zaw.test 7) – Paweł Rybak(46.Wojciech Drach70.Artur Bartosiński)

 

RKS Okęcie w meczu sparingowym z KS Bzura Chodaków (06-03-2021 r.)

Stoją od lewej: zaw.test.1 , zaw.test.2 , Artur Bartosiński , Paweł Rybak , Eryk Murawski , zaw.test.3

Dolny rząd od lewej: zaw.test.5 , Mateusz Olkowski , zaw.test.4 , Adrian Beta , Bartosz Szoja

 

 

W pierwszą sobotę marca , w meczu kontrolnym spotkały się 2 kluby , jedne z najstarszych na Mazowszu - Okęcie Warszawa i Bzura Chodaków. Tym co jeszcze łączyło je przed meczem oprócz 92 letniej historii to to , że w przeszłości miały sekcje hokeja na lodzie. Do tych wspomnień dostosowali się chyba piłkarze obu zespołów , bo goli było bez liku. Końcowy wynik był iście „hokejowy” , lotnicy pokonali biało – zielonych 6:4 ?!

Podopieczni Piotra Biechońskiego pojedynek z Bzurą zaczęli dość ostrożnie , ale trzymali się planu jaki przed meczem nakreślił im coach. Z upływem czasu nabierali pewności siebie i raz po raz przebywali na szesnastce rywali. Pierwsze bramki padły po pół godzinie gry , a autorem pierwszego oraz drugiego gola był „pewniak” w ataku – Paweł Rybak. Zagrał tylko połówkę , ale te 45 min. ugruntowały Jego pozycję w zespole , na „9-tce”. Depcze mu po piętach Wojciech Drach i nie chcąc być gorszym w zdobywaniu bramek , strzelił w 62 min jednego gola. Na więcej nie miał okazji , bo osiem minut później zszedł kontuzjowany ? Pierwsza odsłona zakończyła się trzy bramkowa przewagą Okęcia , a gola do szatni zdobył czarujący swoją nienaganną techniką Artur Bartosiński.

 

W przerwie trenerzy obu zespołów dokonali zmian , w naszym prawie cała 11-ka została wymieniona. Pozostał jedynie na stoperze nowy testowany zawodnik , który kolejny raz udowadnia , że będzie dużym  w z m o c n i e n i e m  teamu lotników ! Zresztą drugi ze stoperów również staje się pewniakiem w tej formacji , a obaj czekają tylko na zatwierdzenie transferu z lubelskiego związku oraz białoruskiej federacji !  Lepiej w II połowę meczu „weszli” przeciwnicy i w przeciągu 10 min doprowadzili do wyniku 3:2. Nasi piłkarze szybko  „pozbierali się” i za sprawą celnego trafienia Wojciecha Dracha odskoczyli rywalom na 2 bramki. Po tym zaczęły się „szachy” , a wynik zaczął oscylować w hokejowych rozmiarach ?! Najpierw Bzura w 66 min strzeliła swojego 3 gola  , a Okęcie odpowiedziało w 72 min. Rywale nie odpuszczali i dążyli do wyrównania. W 81 min. po kilku błędach w obronie i słabej reakcji naszego golkipera zbliżyli się do tego celu ,  było już 5:4 !!! Ostatnie słowo należało jednak do naszych piłkarzy. Bramkę zamykającą wynik spotkania zdobył w 89 min., po wymanewrowaniu obrony KS-u  Piotr Żuk.

 

 

 

Za tydzień na liście sparing partnerów RKS Okęcia jest kolejny IV ligowy zespół grupy ciechanowsko-płockiej – MLKS Nadnarwianka Pułtusk. Pierwotnie przeciwnikiem miał być KS CK Troszyn , ale tamtejszy związek wyznaczył dla tego zespołu zaległy mecz PP i stąd taka zamiana.

Piłkarze z Pułtuska ostatni raz mierzyli się z Okęciem w sezonie 2005/2006. W ówczesnej IV lidze mazowieckiej zespoły spotkały się w 3 oraz 20 kolejce spotkań. Najpierw w sierpniu 2005 r. Okęcie wygrało na Radarowej 4:1 , a w rewanżu 24 maja 2006 r. lepsza była  Nadnarwianka , pokonała lotników 2:1. Na koniec sezonu RKS zajął 9 miejsce , a MLKS z 1 miejsca awansował do III ligi. Przez kolejne lata oba kluby grały na różnych poziomach rozgrywek MZPN , więc nie było okazji do rywalizacji na boisku.

Nadnarwianka w zimowych przygotowaniach do rundy rewanżowej sezonu 2020/21 rozegrała dotychczas 5 meczy kontrolnych. Na początku lutego przegrała 4:5 z Sokołem Serock(LO W-wa I) , 13 lutego pokonała 5:1 Błękitnych Raciąż (LO Ciech.- Ostrołęka) , 20 lutego zremisowała 3:3 z Mazurem Radzymin(LO W-wa I) , a 27 lutego rozgromiła 8:0 czwarto ligowy Dąb Dąbrowa Białostocka(IV Podlaska). Marzec piłkarze z Pułtuska zaczęli od wysokiej porażki w Warszawie , 6 marca pogromcą Nadnarwianki był ich ligowy rywal Hutnik Warszawa. Wynik 0:7 !!!

 

Sparing Okęcie – Nadnarwianka 13 marca 2021 r. o godz.12.00 w Kręczkach k/Sochaczewa. Mecz bez udziału publiczności !!!

 

 

Galeria 
Mecz sparingowy - RKS Okęcie Warszawa
Mecz sparingowy - RKS Okęcie Warszawa
Mecz sparingowy - RKS Okęcie Warszawa
Mecz sparingowy - RKS Okęcie Warszawa
Mecz sparingowy - RKS Okęcie Warszawa
Mecz sparingowy - RKS Okęcie Warszawa
Mecz sparingowy - RKS Okęcie Warszawa
Mecz sparingowy - RKS Okęcie Warszawa
Mecz sparingowy - RKS Okęcie Warszawa
Mecz sparingowy - RKS Okęcie Warszawa
Mecz sparingowy - RKS Okęcie Warszawa

sponsorzy

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez RKS Okęcie Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa

Warszawa

partnerzy

patron szkółki

Kontomatik