KS Łomianki - RKS Okęcie Warszawa  3:1 (2:0)

Bramki: KS 32’ 44’ 54’ – zaw.test.1  51’

Skład Okęcia: Artem Solonikov(46.Karol Gębski)– Adrian Beta(65.Yury Holstsau), Adam Mazurek , Yury Holtsau(46.Piotr Balsam) , Bartosz Szoja(46.Mariusz Wiśniewski) – Bartek Tula(46.Krzysztof Mamla) , Eryk Murawski , Mateusz Olkowski(46.Mikołaj Nowocień) , Mateusz Delikat(46.Piotr Żuk) , Artur Bartosiński(46.Łukasz Łosiński)  –  zaw.test.1 (65.zaw.test.2)

RKS Okęcie w sparingu z KS Łomianki (20-03-2021 r.)

Stoją od lewej: Artem Solonikov , Artur Bartosiński , zaw.test.1 , Eryk Murawski , Yury Holtsau , Adam Mazurek

Dolny rząd od lewej: Mateusz Olkowski , Bartosz Szoja , Adrian Beta , Bartek Tula , Mateusz Delikat

Prawie równo z astronomiczną wiosną , o godz.11.00 rozpoczęli swój 9 mecz kontrolny piłkarze Okęcia. Na boisku w Łomiankach przeciwnikiem lotników był miejscowy IV ligowiec – KS. Mecz zakończył się porażka podopiecznych Piotra Biechońskiego 3:1.

W sobotnim sparingu coach Okęcia miał do dyspozycji 19 zawodników w tym już pięciu nowych zatwierdzonych przez MZPN, trzech prawie „naszych” (w trakcie finalizowania transferów) oraz dwóch jeszcze testowanych. Mieszanka nowego ze starym składem przynosi powoli efekty , ale niekiedy zawodzi. Po dobrych , a nawet bardzo dobrych meczach z Bzurą i Nadnarwianką przyszedł „zły” dzień , właśnie z Łomiankami.

Od początku team lotników źle ‘wszedł” w mecz i popełniał wiele błędów. Gospodarze wykorzystali słabszą tego dnia dyspozycję zespołu i po pół godzinie gry prowadzili 1:0. Kolejnego strzelili tuż przed przerwą po błędzie nowego nabytku lotników – Artema Solonikova. We wcześniejszych meczach bronił rewelacyjnie , a wpuszczony gol w Łomiankach był po prostu wpadką ?!

Drugie 45 minut gry należało do Okęcia , ale końcowy wyniku niestety pozostał niekorzystny. Tuż po przerwie w 51 minucie po indywidualnej akcji zawodnika testowanego nr.1 padła jedyna bramka dla Okęcia.  Jego gra zachwyciła i przy kontuzjach jakie nabawili się niedawno dwaj nasi napastnicy Rybak i Drach , staje się pewniakiem do występów na „9”-ce. W 54 minucie KS ponownie wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Nie zniechęciło to lotników i ruszyli do śmielszych ataków. Stwarzali sobie wiele okazji na zdobycie gola , a samych „setek” było kilka i gdyby wszystkie wykorzystali wynik brzmiałby 3:5 ?!

Sparing pomimo porażki spełnił oczekiwania , a do notesu trenera trafiło o grze zespołu jak i poszczególnych piłkarzy wiele spostrzeżeń. Kolejny pojedynek jak zwykle w następny weekend. W rywalizacji sportowej przeciwnikiem RKS –u będzie IV ligowy Tygrys Huta Mińska