Mecz sparingowy

Seniorzy - V Liga

RKS Okęcie Warszawa – KTS Weszło  4:3 (1:1)

Bramki: Eryk Murawski 13’ Mariusz Wiśniewski 47’ Paweł Rybak 74’ zaw.test. 82’  - KTS 37’ 86’ 89’

Skład Okęcia: Krzysztof Rochowicz(46.zaw.test.1) –  Piotr Balsam , Bartosz Szoja , zaw.test.2(46.Mariusz Wiśniewski) , Damian Koński(55.zaw.test.3) – zaw.test.4(46.zaw.test.5) , Piotr Żuk(46.zaw.test.6) , Mateusz Olkowski(46.Marcin Rusek) , Paweł Błociszewski(46.Artur Bartosiński) , Paweł Rybak(46.Łukasz Warchoł) – Eryk Murawski(65.Paweł Rybak)

Drugi mecz sparingowy w zimowych przygotowaniach do rundy rewanżowej zakończył się pomyślnie dla podopiecznych Piotra Biechońskiego. Mecz w Kręczkach obfitował w bramki , było ich siedem z czego cztery padło łupem Okęcia .........

Skład "wyjściowy" RKS Okęcie w sparingu z KTS Weszło (30-01-2021 r.)

Stoją od lewej: Paweł Błociszewski , Damian Koński , Paweł Rybak , Eryk Murawski , zaw.test. , Bartosz Szoja , Piotr Biechoński - trener

Dolny rząd od lewej: Mateusz Olkowski , Krzysztof Rochowicz , Piotr Balsam , zaw.test. , Piotr Żuk

Sparing rozpoczął się pomyślnie dla Okęcia. Prowadzenie lotnikom dał w 13 min. Eryk Murawski strzałem głową. Rywale ,pomimo lekkiej przewagi odpowiedzieli tylko 1 golem , tuż pod koniec i połowy . W drugiej części coach Okęcia dokonał 8 zmian i gra lotników zaczęła przynosić efekty.

Dwie minuty po rozpoczęciu gry ponownie Okęcie wyszło na prowadzenie , a strzał Mariusza Wiśniewskiego z rzutu wolnego był przedniej marki ! Uderzył mocno pod nogami muru i zrobiło się 2:1. Na kolejne bramki przyszło czekać trochę dłużej ,  na 3:1 podwyższył Paweł Rybak , który wykorzystał podanie z głębi pola i z pojedynku z bramkarzem KTS-u wyszedł zwycięsko.  Grad goli padł w ostatnich 10 minutach gry. Najpierw w 82 min. zawodnik testowany(nie ujawniamy personali , jeszcze nie jest zatwierdzony) zdobył czwartą bramkę dla Okęcia. Zachował się bardzo przytomnie , źle wybitą piłkę przechwycił w środku pola i mocnym uderzeniem przelobował golkipera Weszło. Piłkarze Okęcia nieco uśpieni wysokim prowadzeniem zapomnieli ,że mecz trwa 90 min. ? W końcówce spotkania dali sobie wbić 2 gole , pierwszy w 86 min., a  drugi na minutę przed końcem spotkania. Rewanż za zeszłoroczną porażkę z tym samym przeciwnikiem zaliczony.

Kolejnym sparing partnerem RKS-u będzie Naprzód Stare Babice , beniaminek LO - grupa I.