Piłka nożna

RKS Okęcie Warszawa – LKS Orzeł Nieborów  2:2 (0:0)

Bramki: Paweł Rybak 79’ 80’ – Orzeł 54’ 89’

Skład Okęcia:  zaw.test.1(46.Krzysztof Rochowicz) – Piotr Balsam(65.Paweł Rybak) , zaw.test.2 , zaw.test.3 , Mariusz Wiśniewski(46. Bartosz Szoja),  – zaw.test.4(46.zaw.test.6) , zaw.test.5(46.Mikołaj Nowocień) , Eryk Murawski , Mateusz Olkowski(46.Marcin Rusek) , Łukasz Warchoł(zaw.test.7) – Paweł Rybak(46.Wojciech Drach)

Na boisku w Kręczkach , Okęcie zremisowało w meczu kontrolnym z IV ligowym Orłem Nieborów 2:2. Dla lotników dwie bramki zdobył powracający do dobrej dyspozycji – Paweł Rybak.

Skład Okęcia w sparingu z Orłem Nieborów (20-02-2021 r.)

Stoją od lewej: zaw.test.1 , zaw.test.2 , Piotr Balsam , Paweł Rybak , zaw.test.3 , Eryk Murawski

Dolny rząd od lewej: zaw.test.4 , Łukasz Warchoł , zaw.test.5 , Mateusz Olkowski , Mariusz Wiśniewski

W sobotę na boisku w Kręczkach doszło do pierwszego w całej historii obu klubów meczu piłkarskiego. Na grę w lidze nie było szans bowiem Orzeł występuje w okręgu łódzkim , a Okęcie , w mazowieckim. Okazją na sprawdzenie swoich umiejętności był sparing na neutralnym terenie.

Od pierwszych minut gry oba zespoły „badały” na co stać rywala. Odważniejsi w ofensywnych poczynaniach byli piłkarze z Nieborowa , zaatakowali z animuszem i dość często przebywali na połowie Okęcia. Trener lotników przewidział taką sytuację , a przygotowując zespół pod kątem pierwszych rywali w lidze zalecił cofnięcie się i kontratak z głębi boiska. W takim scenariuszu formacja obrony oraz nowy , testowany bramkarz RKS –u spisali się znakomicie i nie dopuścili do utraty gola. Do gwizdka na przerwę pozostał bezbramkowy remis.

Po zmianie stron zarówno trener Piotr Biechoński jak i coach gości poczynili roszady w składzie. Gra uległa zmianie. Przyjezdni nie atakowali już tak często jak w pierwszej połowie nie mniej jednak , to oni strzelili pierwszą bramkę. W 54 min. silne uderzenie napastnika Orła najpierw wybronił Krzysztof Rochowicz , ale później wypuścił piłkę z rąk i na obronę dobitki nie miał szans. Na zmianę wyniku czekaliśmy dość długo ! W 79 min. po szybkiej i składnej akcji całego zespołu wyrównującego gola zdobył Paweł Rybak. Minutę później ponownie Paweł wpisał się na listę strzelców. Wykorzystał nonszalanckie zachowanie golkipera gości , wyłuskał mu piłkę spod nóg i strzelił do pustej bramki , a na swoje konto zapisał dublet.

Minuty uciekały i wygrana była na wyciągniecie ręki. Goście nie rezygnowali jednak ze zmiany wyniku i w 89 min po raz ostatni zaatakowali. Faul naszego obrońcy tuż przed polem karnym dał im rzut wolny , a w rezultacie gola. Bierna postawa obrony przy dośrodkowaniu , a w szczególności naszego młodego bramkarza pozwoliła przyjezdnym zdobyć wyrównującą bramkę. Remis na koniec sprawdzianu nie krzywdzi żadnej ze stron ! Oba zespoły miały swoje wzloty i ‘upadki’ oraz podobne ilościowo szanse na bramki. Rywalom dziękujemy za sportową rywalizację oraz grę fair - to był dobry sparingpartner.

W kolejny weekend przeciwnikiem lotników będzie IV ligowy Hutnik Huta Czechy. Z Hutnikiem spotykamy się w meczach kontrolnych rokrocznie. Pierwszy pojedynek i wygrana 4:3 miała miejsce w lutym 2018 roku. Następny sprawdzian odbył się w sierpniu 2019 i na R1 padł remis 3:3. Ostatni test mecz przedstawiciel siedleckiego okręgu piłkarskiego będzie chciał zapewne zapomnieć , w lutym 2020 roku poległ na boisku w Karczewie 5:2 !

Jaki tym razem będzie wynik rywalizacji ? Dowiemy się o tym w sobotę 27 lutego 2021 roku po meczu na sztucznej nawierzchni w Karczewie. Początek spotkania o godz.16.00