LO "PROTRAINUP" GRUPA II

Seniorzy - V Liga

25 Kolejka LO gr.II

RKS Okęcie Warszawa –  KS Ożarowianka 4:1 (2:1)

Bramki: Marcel Gorczyca 4’ 84’ Rafał Wroński 15’ Jose Requena 64’(k) – Adrian Wiercioch 33’

Skład Okęcia: Karol Gębski – Piotr Balsam(62.Filip Przygoda) , Patryk Żuber , Jan Szklarzewicz , Piotr Łuczk kpt.(83.Jan Jankowski) – Jakub Bartnicki , Mikołaj Nowocień , Piotr Żuk (75.Bartosz Tula) – Rafał Wroński(81.Mateusz Smorczewski) , Jose Requena(85.Damian Koński) , Marcel Gorczyca(85.Jakub Łojek)

Ławka rezerwowych: Hubert Ihnatowicz

RKS Okęcie w meczu 25 kolejki LO z KS Ożarowianką Ożarów Maz. (14-05-2022 r.)

Stoją od lewej: Piotr Łuczyk kpt. , Karol Gębski , Jan Szklarzewicz , Piotr Żuk , Jakub Bartnicki , Patry Żuber , Jose Requena , Marcel Gorczyca , Piotr Balsam , Rafał Wroński , Mikołaj Nowocień

Ukraino nie Jesteś sama !!! W każdy możliwy sposób Polska i Polacy wspierają Ukrainę. W sobotę piłkarze Ożarowianki i Okęcia w geście solidarności stanęli z banerem „Stop wojnie , Bądź silna Ukraino”  , a po chwili dzięki kolorom stroi jakie założyli na mecz utworzyli „żywą” niebiesko-żółtą flagę Ukrainy. Nie dajemy zapomnieć jaka wielka krzywda dzieje się za naszą wschodnią granicą – WOLNOŚĆ dla Ukrainy !!!

RKS Okęcie pokonało KS Ożarowiankę 4:1 w meczu 25 kolejki grupy II mazowieckiej LO.

Po 45 min. lotnicy wygrywali różnicą 1 gola. Na prowadzenie już w 4 min. wyprowadził swój zespół Marcel Gorczyca , a dziesięć minut później podwyższył wynik Rafał Wroński. Goście nie dawali za wygraną i na kwadrans przed zakończeniem I połowy doprowadzili do strzelenia bramki kontaktowej.

Druga połowa zapowiadała się interesująco. Przyjezdni , którzy na wiosnę wzmocnili się m.in. kilkoma byłymi zawodnikami Okęcia oraz trenerem bardzo chcieli zdobyć punkty na Radarowej i przerwać zwycięska passę Okęcia. Zamiast tego padały kolejne gole dla RKSu , a sfrustrowani tym faktem faulowali raz po raz. W sumie za przewinienia dostali 6 żółtych kartek , a ich trener Piotr Biechoński czerwoną !? Dwadzieścia minut po wznowieniu gry sędzia główny podyktował rzut karny i jak najbardziej prawidłowo odgwizdany. Po uderzeniu Jose Requeny lot piłki zagrodziła wyciągnięta ręka Eryka Murawskiego więc protesty gości nie zmieniły decyzji arbitra.  Do 11-ki podszedł Jose i bez problemów zdobył trzecią bramkę dla Okęcia. Mecz miał się ku końcowi i jeszcze raz kontratak przeprowadzili podopieczni trenerów Rafała Szewczyka oraz Macieja Zakrzewskiego. Marcel Gorczyca wygrał pojedynek biegowy z Murawskim i sprytnym strzałem pod poprzeczkę zdobył gola na 4:1. Było to jego 34 w sezonie 2021/22. Trzy punkty zostają przy R1 !!!

Jest moc , jest Ekipka i upragniony awans do V ligi przybliża się coraz bardziej.

Kolejnym rywalem lotników będą rezerwy Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Mecz 26 kolejki rozegrany zostanie w Grodzisku Maz. , w niedzielę 22 maja o godz.11.00 , a

na to wyjazdowe spotkanie serdecznie zapraszamy kibiców i wsparcia dopingiem naszego zespołu !!!