GKS Pogoń II Grodzisk Maz. – RKS Okęcie Warszawa 1:3 (0:1)

Bramki: Marcel Gorczyca 15’ 58’ Mateusz Smorczewski 76’ – Kuba Konopa 87’

Skład Okęcia: Karol Gębski kpt. – Piotr Balsam , Patryk Żuber , Bartosz Szoja ż , Filip Przygoda(70.Jan Szklarzewicz) – Jakub Bartnicki(76.Mateusz Olkowski) , Mikołaj Nowocień(81.Łukasz Różycki) , Bartosz Tula(62.Jan Jankowski)  – Rafał Wroński ż,ż (czerw.) , Jose Requena(70.Mateusz Smorczewski)  , Marcel Gorczyca(81.Jakub Łojek)

Ławka rezerwowych: Hubert Ihnatowicz

Mecz 26 kolejki pomiędzy GKS Pogoń II Grodzisk Maz. , a RKS Okęcie Warszawa zakończył się wygraną lotników 1:3. Dublet zanotował  Marcel Gorczyca  , a zwycięstwo przypieczętował w 76 min Mateusz Smorczewski. Dla gospodarzy honorowego gola w 87 min. zdobył wprowadzony 4 minuty wcześniej ich 17 latek - Kuba Konopa

RKS Okecie w meczu z Pogonią II Grodzisk Maz. (22-05-2022)

Stoją od lewej: Patryk Żuber , Piotr Balsam , Mikołaj Nowocień , Jose Requena , Karol Gębski kpt. , Marcel Gorczyca

Dolny rząd od lewej: Bartosz Szoja , Jakub Bartnicki , Filip Przygoda , Bartosz Tula , Rafał Wroński

Ławka rezerwowych od lewej: Trenerzy Rafał szewczyk , Maciej Zakrzewski , Jan Jankowski , Mateusz Smorczewski , Mateusz Olkowski , Jan Szklarzewicz , Łukasz Różycki

Pojedynek z rezerwami grodziskiej Pogoni nie był łatwym jak by wskazywał wynik spotkaniem. Gospodarze prowadzeni przez doświadczonego drugoligowego piłkarza Bartłomieja Urbańskiego momentami przeważali i kilkakrotnie byli bliscy zdobycia gola. Dobrze w tym czasie spisywał się nasz golkiper – Karol Gębski , który z wyczuciem bronił strzały przeciwników. Karol bronił , a Marcel zaczął strzelać do bramki GKS-u. Kwadrans po rozpoczęciu gry ograł swoim zwyczajem 3 obrońców i huknął z całych sił. Bramkarz Pogoni próbował wybić futbolówkę na aut , ale uderzenie było tak silne ,że „wyłamało” mu palce u rąk. Jest prowadzenie 0:1 !

Po przerwie znów dał o sobie znać najskuteczniejszy strzelec lotników – Marcel Gorczyca , który celne trafienie zaliczył tym razem ze stałego fragmentu gry. Uderzył z rzutu wolnego i bramkarz tak jak przy pierwszym golu nie zdołał sparować silnie bitej piłki !? Jest podwyższenie na 0:2 !

Bramkę na 0:3 dająca komfort gry lotnikom w „dowiezieniu” dobrego wyniku strzelił wprowadzony 5 minut wcześniej - Mateusz Smorczewski. W kocówce ostatni raz zaatakowali gospodarze i trzy minuty przed zakończeniem spotkania zdobyli honorowego gola.

Wygrana podopiecznych Rafała Szewczyka oraz Macieja Zakrzewskiego w Grodzisku była dziesiątą w rundzie rewanżowej LO i w kontekście rywalizacji o awans dała cenne 3 punkty.

W sobotę 28 maja na Radarowej chyba najważniejszy i najistotniejszy na ten moment pojedynek Okęcia w sezonie 2021/22. Mecz z MKS Polonia Warszawa może definitywnie rozstrzygnąć o awansie do V ligi. Z układu tabeli wynika , że przy ewentualnej wygranej RKS- u nikt z rywali aspirujących do awansu nie zdoła wyprzedzić lotników.  Pojedynek 27 kolejki RKS Okęcie Warszawa – MKS Polonia Warszawa w sobotę o godz.11.00.