Seniorzy - V Liga

Okęcie Warszawa – Jedność Żabieniec 2:2 (2:0)

Bramka: Eryk Murawski 13’(k) 32’ – Jedność 54’(k) 73’

Skład Okęcia: Karol Gębski(45.zaw.test.3) – Piotr Balsam(45.zaw.test.4) , Yury Holtsau(45.zaw.test.5 / 65.zaw.test.13) , Marcin Romanowicz(45.zaw.test.6) , zaw.test.1(45.zaw.test.7) -  Łukasz Rostkowski(45.zaw.test.8 / 65.zaw.test.14) , zaw.test.2(45.zaw.test.9) , Piotr Żuk(45.Mikołaj Nowocień) , Eryk Murawski(45.zaw,test.10) , Bartosz Tula(45.zaw,test.11 / 65.Łukasz Łosiński))  – Marcel Gorczyca(45.zaw.test.12)

W drugim sparingu Okęcie zremisowało na własnym boisku z Jednością Żabieniec 2:2. Obie bramki dla RKS –u strzelił niezawodny Eryk Murawski.

Coach Okęcia – Rafał Szewczyk wystawił na mecz kontrolny w sumie 28 piłkarzy w tym 15 testowanych. Na pierwszą połowę desygnował do gry samych lotników + 2 testowanych i głównie im przyglądał się pod kontem przygotowań do sezonu. Nie zawiedli oczekiwań trenera jak i dość licznie zebranych kibiców. Dominowali na boisku , akcje były składne i dynamiczne , a przewaga nad rywalami widoczna była gołym okiem.

Niestety , dwu bramkowej przewagi z pierwszej połowy nie udało się utrzymać ! Na drugą cześć spotkania wyszli sami testowani zawodnicy i ……. nie dało się tego oglądać. Rozumiemy ,że chcieli pokazać się i „załapać” do drużyny , ale nikt nie zachwycił …. chociaż , max. na trójce z nich można było „zawiesić oko” ! Chaos jaki zapanował w szeregach gospodarzy(nie można nazwać , że Okęcia) pozwolił Jedności strzelić gole i wyrównać wynik spotkania.

W sobotę kolejny mecz sparingowy , a  przeciwnikiem lotników będzie LKS Promna. Klub z radomskiej „okregówki” będzie wymagającym przeciwnikiem , wszak w minionym sezonie wywalczył 2 lokatę i zagrał baraż o IV ligę , niestety przegrany w dwumeczu ze Żbikiem Nasielsk ?! Mecz przy R1 w ostatni dzień lipca o godz.15.00.