Okęcie Warszawa – Tygrys Huta Mińska 2:3 (2:1)

Bramki: Łukasz Różycki 3’(k) Bartłomiej Tula 27’ – Tygrys  36’ 69’(k) 72’

Skład Okęcia: Karol Gębski(35.Krzysztof Kacperski 70.Krzysztof Rochowicz) – Piotr Balsam(46.zaw.test.1) , Jan Szklarzewicz , Bartosz Szoja , Mateusz Kiełtyk(45.zaw.test.2) -  Rafał Wroński(46.Damian Koński) , Mateusz Olkowski(75.Jan Jankowski) , Bartłomiej Tula(60.zaw.test.4) , Jan Jankowski(46.zaw.test.3) , Łukasz Różycki(46.Paweł Gajek) – Marcel Gorczyca(80.Łukasz Różycki)

W meczu kontrolnym Okęcie przegrało z IV ligowym Tygrysem Huta Mińska 2:3.

Trenerzy Rafał Szewczyk i Maciej Zakrzewski mieli okazję do przetestowania innych niż dotychczas ustawień zespołu oraz sprawdzenia umiejętności czterech nowych zawodników.

W wyjściowej jedenastce wystawili „samych swoich” i nie zawiedli się na nich. Prowadzenie lotnikom dał z rzutu karnego Łukasz Różycki , a po niespełna pół godzinie gry na 2:0 podwyższył Bartłomiej Tula. Od pierwszych minut przewaga RKSu była znacząca i utrzymywała się przez niemal całą pierwszą połowę spotkania. Spodziewano się dalszych bramek , ale stało się inaczej , przyjezdni mocniej zaatakowali i w 36 min. zdobyli kontaktowego gola.

Po przerwie nastąpiły zmiany , na boisko wybiegło m.in 4 testowanych graczy i obraz gry Okęcia diametralnie zmienił się. Przeciwnicy coraz częściej dochodzili do sytuacji strzeleckich i „rządzili” na murawie. Nowi gracze nie poradzili sobie z presją „pokazania się”  i głównie po ich błędach padały kolejne gole dla Tygrysa !?

Na tle rywala występującego o klasę wyżej ocena gry lotników wypadła pozytywnie. W sparingu z różnych powodów zabrakło kilku podstawowych graczy , a Ci co w nim wystąpili udowodnili swoją przydatność do zespołu. Nowi testowani niestety nie zdali egzaminu i podziękowano im !!!

……a , to nie koniec meczy kontrolnych ?!  Lotnikom do rozegrania pozostały jeszcze 3 mecze w tym dwa na sobotnim turnieju przy Radarowej !!!

W najbliższą środę 8 grudnia 2021 r. Okęcie zmierzy się na wyjeździe z Józefovią. Mecz w Józefowie o godz. 20.00 , a będzie to druga próba gry z tym zespołem. Tydzień temu ze względu na kłopoty techniczne z oświetleniem pojedynek odwołano ?!