11 KOL. V LIGA "DECATHLON" GRUPA I

Seniorzy - V Liga

11 Kolejka “Decathlon” V Liga gr.I

MKS Makowianka Maków Maz. – RKS Okęcie Warszawa 2:5 (1:0)

Bramki: Jarosław Chełchowski 12’ Tomasz Pragacz 83’(k) – Jakub Bartnicki 49’ Konstantyn Ślęzak 50’ 66’ Bartosz Tula 84’ Piotr Balsam 90+3’

Skład Okęcia: Karol Gębski kpt – Filip Przygoda(60.Piotr Balsam) , Szymon Boruch ż , Bartosz Szoja , Bartosz Sobczyk(74.Tom Hultsch) – Jakub Bartnicki , Bartosz Tula(85.Michał Piłatkowski), Konstantyn Ślęzak ż , Venyamin Puzan(70.Jan Jankowski)  – Rafał Wroński ż (66.Rafał Szczeblewski) , Mateusz Sieciechowicz

Ławka rezerwowych: Szymon Balcerzak

Mecz 11 kolejki „Decathlon” V ligi pomiędzy Makowianką Maków Mazowiecki  , a Okęciem Warszawa zakończył się wysoka wygraną lotników 2:5.

RKS Okęcie w meczu z Makowianka Maków Mazowiecki (22-10-2022 r.)

Stoja od lewej: Konstantyn Ślęzak , Venyamin Puzan , Bartosz Sobczyk , Bartosz Szoja , Karol Gębski kpt. , Rafał Wroński

Dolny rząd od lewej: Szymon Boruch , Filip Przygoda , Mateusz Sieciechowicz , Jakub Bartnicki , Bartosz Tula

Podopieczni Rafała Szewczyka i Macieja Zakrzewskiego jechali do Makowa Mazowieckiego w roli faworyta do zwycięstwa , ale pierwsza połowa spotkania nie zapowiadała , że trzeci zespół w tabeli wywiezie komplet punktów. Gospodarze od pierwszych minut z wielkim animuszem przystąpili do rywalizacji i zdominowali poczynania na boisku. Ich agresywna gra , chwilami na pograniczu faulu przyniosła już efekt w 12 minucie meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka minęła obrońców Okęcia , spadła wprost pod nogi napastnika Makowianki , a ten nie namyślając się długo strzelił nie do obrony ?!

Pozostałe pół godziny gry nie przyniosły zmiany rezultatu. Gospodarze nieznacznie spuścili z tonu , a naszym piłkarzom brakowało pomysłu na sforsowanie linii obronnych miejscowych. Bramkarz Makowianki był praktycznie bezrobotny ?

W przerwie trenerzy Okęcia wskazali swoim podopiecznym co maja zmienić w grze , zagrzali do walki oraz większego wysiłku i na rezultaty tego nie czekano długo. Pięć minut po wznowieniu gry Okęcie prowadziło już 2:1. W 49 min do rzutu wolnego podszedł Jakub Bartnicki i precyzyjnym strzałem ponad murem umieścił piłkę w siatce Makowianki. Minutę później Konstantyn Ślęzak dał prowadzenie lotnikom. Po zespołowej akcji i szybkiej wymianie piłek dostał „otwierające’ podanie za obrońców i silnym uderzeniem skierował futbolówkę do bramki gospodarzy. Te „zabójcze” minuty podcięły skrzydła miejscowym , ale ambitnie próbowali jeszcze coś zmienić. Nie mogli jednak znaleźć recepty na coraz to lepiej grający team Okęcia i bezradnie przyglądali się ich poczynaniom.Mnożyły się faule. Jeden z nich dał rzut wolny lotnikom , ale też żółtą kartkę dla Rafała Wrońskiego. Zaatakowany bezpardonowo bronił się i nieumyślnie uderzył w twarz „agresora” ??? Konsekwencją tego będzie Jego pauza w kolejnym meczu.

Jedno bramkowa zaliczka nie dawała gwarancji na wygraną więc Ekipka z Radarowej podkręciła tempo. W 66 min. ponownie na listę strzelców wpisał się Konstantyn Ślęzak i tym samym zaliczył pierwszy dublet w barwach niebiesko-białych. Gospodarze nie dawali za wygrana i w 83 min zdobyli bramkę kontaktową. Za faul na polu karnym sędzia z Siedlec podyktował jedenastkę , której nie zdołał obronić golkiper RKSu Karol Gebski. Odpowiedź Okęcia była natychmiastowa. W 84 min. pięknym uderzeniem zza pola karnego popisał się Bartosz Tula i wyprowadził ponownie swój zespół na dwubramkowe prowadzenie. Arbiter główny przedłużył mecz o 4 min i to wystarczyło na kolejną bramkę dla Okęcia. Autorem gola w 93 min był rezerwowy tego dnia Piotr Balsam ustalając końcowy wynik na 2:5 !!!

Brawa dla naszych piłkarzy i trenerów…

Za tydzień spotkanie 12 kolejki z niepokonanym dotychczas zespołem KTS Weszło. Mecz zapowiada się niezwykle ciekawie i pomimo transmisji live warto być przy R1. Serdecznie zapraszamy do kibicowania lotnikom w sobotę 29 października o godz.12.00