Seniorzy - V Liga
Piłka nożna

14 Kolejka “Decathlon” V Liga gr.I

RKS Okęcie Warszawa – MLKS Żbik Nasielsk 2:2 (2:0)

Bramki: Bartosz Tula 23’ Mateusz Sieciechowicz 41’ – Marek Osiński 69’ Kamil Tomaszyński 90+5’

Skład Okęcia: Karol Gębski kpt – Piotr Balsam ż , Szymon Boruch(77.Bartosz Szoja ż) , Tom Hultsch , Bartosz Sobczyk(65.Filip Przygoda) – Bartosz Tula(77.Rafał Szczeblewski) , Mikołaj Nowocień , Jan Jankowski(70.Krzysztof Capar ż) , Venyamin Puzan(77.Łukasz Różycki) – Arkadiusz Waszak(58.Konstantyn Ślęzak) , Mateusz Sieciechowicz

Ławka rezerwowych: Krzysztof Rochowicz

RKS Okęcie w meczu 14 kol. z MLKS Żbik Nasielsk (12-11-2022 r.)

Stoja od lewej: Arkadiusz Waszak , Venyamin Puzan , Piotr Balsam , Tom Hultsch , Mikołaj Nowocień , Karol Gębski kpt. , Bartosz Sobczyk , Jan Jankowski

Dolny rząd od lewej: Szymon Boruch , Mateusz Sieciechowicz , Bartosz Tula

W przedostatniej kolejce V ligi Okęcie zremisowało na własnym boisku ze Żbikiem Nasielsk 2:2.

Pierwsza odsłona meczu ułożyła się po myśli lotników. Po bramkach w 23 min. Bartosza Tuli i w 41 min. Mateusza Sieciechowicza podopieczni Rafała Szewczyka oraz Macieja Zakrzewskiego schodzili do szatni w dobrych humorach. Dwie akcje z kontrataków zakończone golami , to 100% wykorzystanych szans RKSu w tej części spotkania. Rywal też miał swoje okazje , ale zabrakło precyzji w wykończeniach. MLKS Żbik , po kwadransie naporu Okęcia przeszedł w kolejnych minutach do kontrnatarcia , ale do przerwy nie zdołał już pokonać naszego golkipera Karola Gębskiego.

Po przerwie obraz gry odwrócił się o 180 stopni. Goście nadawali ton grze , często przebywali pod bramką Okęcia i mieli przynajmniej dwie 100% okazje do poprawy wyniku. Lotnicy dzielnie bronili dorobku z I połowy , aż wreszcie w 69 min polegli po strzale z rzutu wolnego. Gol kontaktowy dodał sił przeciwnikom i raz po raz dążyli do wyrównania. Udało im się to w doliczonym czasie gry , w ostatniej sekundzie meczu. W 95 min. w zamieszaniu podbramkowym piłkę dającą remis pomocnik Żbika dosłownie wepchnął do siatki. Po golu sędzia główny odgwizdał koniec meczu ?! Było b.blisko zainkasowania 3 pkt. , ale nieco słabsza gra lotników w drugich 45 min. nie pozwoliła na ‘dowiezienie” wygranej.

Za tydzień ostatnia kolejka rundy jesiennej. RKS udaje się do Żuromina na mecz z miejscową Wkrą. Początek spotkania w sobotę 19 listopada o godz.12.00