MKS Wkra Żuromin – RKS Okęcie Warszawa 1:2 (1:1)

Bramki:Tomasz Kamiński 40’ – Mateusz Sieciechowicz 15’ 55’

Skład Okęcia: Karol Gębski kpt – Piotr Balsam , Szymon Boruch , Tom Hultsch , Filip Przygoda (46.Bartosz Sobczyk) – Bartosz Tula , Mikołaj Nowocień(46.Arkadiusz Waszak) , Jan Jankowski , Venyamin Puzan(66.Rafał Szczeblewski)  – Konstantyn Ślęzak(60.Rafał Wroński) , Mateusz Sieciechowicz

RKS Okęcie w meczu 15 kol. V ligi z Wkra Żuromin (19-11-2022 r.)

Stoją od lewej: Konstantyn Ślęzak , Venyamin Puzan , Piotr Balsam , Karol Gębski kpt. , Mikołaj Nowocień , Tom Hultsch

Dolny rząd od lewej: Mateusz Sieciechowicz , Szymon Boruch , Jan Jankowski , Filip Przygoda , Bartosz Tula

Ławka rezerwowych od lewej: Krzysztof Rochowicz , Rafał Szczeblewski , Arkadiusz Waszak , Rafał Wroński , Bartosz Sobczyk

Na ostatni mecz w „Decathlon” V lidze grupa :Warszawa I piłkarze Okęcia udali się do Żuromina. O wygranej RKS-u zaważyły 2 gole Mateusza Sieciechowicza , a końcowy wynik to 1:2 !!!

Ekipka z R1 ruszyła spod klubowego parkingu z samego rana. Autokar wynajęty na daleką 150 kilometrową podróż gwarantował komfort jazdy dla piłkarzy , a to ważny element przedmeczowego przygotowania. Aura o ósmej w Warszawie była z kolei nie przychylna , padał śnieg i były obawy czy gospodarze przygotują murawę do gry ? Jeszcze z jedną niewiadomą jechaliśmy do Żuromina. Podopieczni  Rafała Szewczyka i Macieja Zakrzewskiego przetrzebieni w trakcie sezony kontuzjami jechali w okrojonym składzie i w dodatku z nie wyleczoną kontuzją reżysera gry lotników – Mikołaja Nowocienia. Ponadto wrócił do składu super snajper Rafał Wroński , ale 2 tygodnie przerwy nie gwarantowały Jego dobrej dyspozycji ! Tyle tytułem wstępu by wprowadzić fanów Okęcia do relacji z meczu oraz „od środka” pokazać co cieszy , a z czym z końcem rundy boryka się drużyna !!!

Pogoda w Żurominie zaskoczyła nas pozytywnie ! Było chłodno , ale słonecznie i punktualnie o 12.00 rozpoczął się mecz 15 kolejki. Od samego początku lotnicy zaatakowali i wysokie tempo utrzymywali przez pierwszy kwadrans. W 5 i 8 min. zdobyli 2 gole , ale ich autor Bartosz Tula minimalnie znajdował się na spalonych. W 15 min. padła pierwsza prawidłowo zdobyta bramka. Po składnej , szybkiej akcji z głębi pola Mateusz Sieciechowicz wyprowadził Okęcie na prowadzenie. Zapowiadało się , że przedostatni zespół w tabeli - Wkra znów jak w wielu innych spotkaniach wysoko przegra. Po „nawałnicy” lotników przeszli do głębokiej obrony i sporadycznie kontratakowali. Po jednej z kontr niespodziewanie doprowadzili do remisu ?  Nie groźnie wyglądający strzał z 20 metrów blokował nasz pomocnik – Vienia Puzan i zmienił kierunek uderzenia ? Zmyliło to naszego golkipera - Karola Gebskiego i w 40 min. musiał wyjmować futbolówkę z siatki ?

W przerwie ziścił się „czarny scenariusz” z dyspozycją Mikołaja Nowocienia.i na drugą połowę już nie wyszedł na boisko. Zejście Jego w dużej mierze zaważyło na poczynaniach lotników. Wkradł się chaos w grze , mnożyły się niecelne podania , a indywidualne umiejętności naszych zawodników przewyższające rywali nie przekładały się na konstruowanie składnych akcji. Ale od czego mamy z zespole Mateusza Sieciechowicza ? Najskuteczniejszy napastnik RKSu w 55 min. ponownie wyprowadził Okęcie na prowadzenie. Podszedł do rzutu wolnego i silnym technicznym uderzeniem zmylił bramkarza Wkry. Na sobotnie spotkanie to wszystko na co było stać niebiesko-białych. Gospodarze w ostatnich minutach próbowali zmienić wynik , ale pewna i bezbłędna gra obrońców podczas z resztą całych 90 minut nie pozwoliła odebrać nam punktów.

Mecz dla grupy kibiców przybyłych z Warszawy oraz zaprzyjaźnionego Wyszkowa do Żuromina może nie atrakcyjny , ale co najważniejsze wygrany. Wszyscy cieszymy się z 3 pkt i z udanej rundy , w której zdobywamy 27 punktów i plasujemy się na 3 miejscu w tabeli. Po meczu jeszcze tylko posiłek regeneracyjny w „Zaciszu” i w Warszawie na Radarowej meldujemy się po godz.19.00 !

Nadszedł czas na zasłużony odpoczynek . Gratulacje dla piłkarzy i trenerów !!!  Podziękowania również dla kibiców , tych najwierniejszych będących na każdym nawet wyjazdowym meczu oraz dla tych wspierających na domowych przy R1.