Seniorzy - V Liga
Piłka nożna

18 Kolejka “Decathlon” V Liga gr.I

LKS Skra Drobin – RKS Okęcie Warszawa 1:8 (1:2)

Bramki: D. Zjadewicz 20’ – Rafał Szczeblewski 4’ 37’ 54’ Konstantyn Ślęzak 65’ 75’ Piotr Balsam 77’ Mateusz Sieciechowicz 86’ Mateusz Olkowski 89’

Skład Okęcia: Karol Gębski kpt. – Piotr Balsam , Filip Kacperkiewicz(73.Szymon Boruch) , Tom Hultsch , Bartosz Sobczyk(73.Filip Przygoda) – Jan Jankowski(73.Mateusz Olkowski), Mikołaj Nowocień(73.Jarosław Tarwacki) , Venyamin Puzan(55.Jakub Bartnicki) – Rafał Szczeblewski(55.Konstantyn Ślęzak) , Rafał Wroński(70.Oliwier Jagielski) , Mateusz Sieciechowicz

Ławka rezerwowych: Hubert Ihnatowicz

RKS Okęcie w meczu 18 kol. ze Skrą Drobin

Stoją od lewej: Tom Hultsch , Mikołaj Nowocień , Venyamin Puzan , Rafał Szczeblewski , Karol Gębski kpt. , Jan Jankowski

Dolny rząd od lewej: Piotr Balsam , Bartosz Sobczyk , Filip Kacperkiewicz , Mateusz Sieciechowicz , Rafał Wroński

W Niedzielę Palmową piłkarze Okęcia udali się do Drobina na mecz z miejscową Skrą. Wyjazd był bardzo udany , Lotnicy rozgromili gospodarzy 8:1 !!!

Transport na mecz zapewniła firma „Grygiel Travel” i trzeba przyznać , że autokar jaki podstawiła był w standardzie Lux , a piłkarzom RKS-u dał komfort w dalekiej podróży.

Znakomity występ całego zespołu miał też swoich cichych bohaterów. Trzy gole i klasycznego hat tricka zanotował Rafał Szczeblewski , dublet ustrzelił Konstantyn Ślęzak , a Mateusz Sieciechowicz asystował przy 5 golach kolegów oraz sam zdobył jedną z bramek !!! Brawo Wy , brawo Ekipka !!!

Worek z bramkami otworzył już w 4 min. Rafał Szczeblewski. Wydawałoby się ,że lada chwila padną następne gole , ale na kolejny Okęcia trzeba było czekać do ostatnich minut przed przerwą.

Przewaga niebiesko-białych była przygniatająca , a przewaga widoczna gołym okiem powinna doprowadzić do zdobyczy bramkowych. Gospodarze sporadycznie przedostawali się za połówkę boiska skupiając się głównie na rozbijaniu ataków RKS-u i z rzadka atakując. Po jednym z wypadów pod bramkę strzeżoną przez kapitana zespołu Karola Gębskiego wywalczyli w 20 min. rzut rożny. Dośrodkowanie piłki dotarło do najdalej wysuniętego napastnika Skry , który główką zdobył wyrównującego gola. Na prowadzenie ponownie wyprowadził swój zespół Rafał Szczeblewski , a gol podobny do wcześniejszej bramki rywali , głową. Pierwszą odsłonę spotkania kończymy z jedno bramkową przewagą ?!

Po przerwie podopieczni trenerów Rafała Szewczyka i Macieja Zakrzewskiego podkręcili tempo gry , notowali mniej strat piłki i konsekwentnie realizowali założenia narzucone przez sztab szkoleniowy Okęcia. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Dziewięć minut po wznowieniu gry ponownie dał o sobie znać znakomicie dysponowany tego dnia Rafał Szczeblewski strzelając swojego trzeciego gola. Prowadzenie 3:1 nie dawało satysfakcji lotnikom więc zabrali się do zdobywania kolejnych bramek. Drugie show , po wyczynie Rafała zaczął w 65 min. Konstantyn Ślęzak strzelając swojego pierwszego gola. Zmiana nastąpiła  pięć minut wcześniej właśnie pomiędzy nimi. Liczba 5 przyległa w tym meczu do Kostka bo pięć minut później , w 75 min. zaliczył drugiego gola. W kolejnych pięciu minutach mógł wyczynem dorównać Rafałowi , ale wybrał lepszą pozycję kolegi z drużyny i podał piłkę Mateuszowi Sieciechowiczowi , który z kolei nie spodziewając się takiego prezentu niestety „spudłował” uderzenie ? Najskuteczniejszy napastnik lotników musiał jeszcze poczekać na gola w tym meczu , ale w inny sposób zaznaczał swój świetny występ. Asystował przy pięciu golach dla Okęcia , a zwieńczeniem swoich dokonań była bramka Mateusza w 86 min !!! W między czasie w 77 min. bramkę na 6:1 , a swoją 4 w sezonie zdobył Piotr Balsam. Wynik ustalił w 89 min. powracający po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją Mateusz Olkowski.

W Drobinie dopingowała lotników kilku osobowa grupa najwierniejszych kibiców i do Warszawy wracali w znakomitych nastrojach. Pomimo zimna oraz padającego deszczu przez całe spotkanie pewna wygrana oraz grad bramek wynagrodziła im tą podróż. Piłkarze podziękowali  za wsparcie i doping. Jesteście zawsze tam , gdzie nasz eRKaS gra , a eja ooo …. !!!

W następnej kolejce na własnym terenie Okęcie podejmować będzie piłkarzy z Pułtuska. Mecz z Nadnarwianką na R1 w Wielki Piątek 7 kwietnia o godz.17.00. Liczymy na dużą frekwencję kibiców na trybunach oraz gorący doping Serdecznie zapraszamy !!!