Karty podstawowe

26 KOL. V LIGA "DECATHLON" GRUPA I

Seniorzy - V Liga
Piłka nożna

26 Kolejka “Decathlon” V Liga gr.I

 

RKS Okęcie Warszawa – MKS Makowianka Maków Maz. 0:1 (0:0)

Bramka: Kamil Pustoła 77’(k)

 

Skład Okęcia: Szymon Balcerzak – Piotr Balsam kpt.(60.Bartosz Sobczyk) , Szymon Boruch(77.Rafała Szczeblewski) , Tom Hultsch , Filip Przygoda ż(77.Bartosz Szoja) – Venyamin Puzon(70.Mikołaj Nowocień ż) , Jan Jankowski(70.Mateusz Olkowski) , Jarosław Tarwacki(86.Tymoteusz Rychlewski) – Rafał Wroński ż ż (czerw) , Konstantyn Ślęzak , Szymon Więckowski(60.Oliwier Jagielski)

Ławka rezerwowych: Hubert Ihnatowicz , Krzysztof Capar

 

Mecz 26 kolejki V ligi pomiędzy RKS Okęcie , a MKS Makowianka zakończył się jedno bramkową porażką lotników. Gola na wagę 3 punktów goście zdobyli z rzutu karnego w 77 minucie spotkania.

RKS Okęcie w meczu z Makowianką Maków Maz. (20-05-2023 r.)

Stoją od lewej: Piotr Balsam kpt. , Szymon Balcerzak , Jarosław Tarwacki , Konstantyn Ślęzak , Tom Hultsch , Venyamin Puzan , Filip Przygoda , Szymon Boruch , Szymon Więckowski , Jan Jankowski , Rafał Wroński

Koniec sezonu zbliża się wielkimi krokami i aby pozostać w walce o awans do IV ligi Okęcie musiało wygrać sobotnie spotkanie. Goście będący w tabeli z dwupunktową stratą do lotników nie zamierzali polec , a mieli powody do tego. Po wygraniu ostatnich 6 meczy byli „na fali” i  również zaczęli liczyć się w „dogonieniu” drugiego w tabeli Sokoła Serock. Pojedynek zapowiadał się więc pasjonująco i takim też był !!!

Trenerzy Okęcia mieli kłopot z zestawieniem najmocniejszego składu , nadal nie mogli  skorzystać z kilku podstawowych zawodników m.in Mateusza Sieciechowicza , Kuby Bartnickiego oraz Filipa Kacperkiewicza , ale Ci co ich zastąpili spisali się na miarę oczekiwań. Obrona wraz z bramkarzem nie popełniała błędów , pomocnicy harowali na całym boisku , a napastnicy przy każdej nadarzającej się okazji próbowali pokonać golkipera przyjezdnych. Po drugiej stronie było podobnie , goście prezentowali solidny futbol więc wynik remisowy utrzymywał się przez prawie 5 kwadransów meczu. Bardziej klarowne okazje na gole mieli nasi piłkarze , ale celowniki mieli nieco rozkalibrowane. Dwukrotnie mógł pokonać bramkarza gości Rafał Wroński , ale w 100 procentowych sytuacjach jakie miał nie zachował zimnej krwi i piłka mijała cel. Makowianka nie była dłużna i również miała swoje szanse na gole , ale trafiła na dobrze dysponowanego Szymona Balcerzaka oraz czujnie grających obrońców Okęcia. Jeden niestety błąd w odbiorze piłki Filipa Przygody kosztował lotników podyktowaniem rzutu karnego i w konsekwencji zdobyciem gola dla rywali. Trenerzy reagowali na wydarzenia boiskowe i „wypuszczali” do boju kolejno zmienników , a ich wejścia powodowały kolejne zrywy zespołu. Ostatnie minuty spotkania dawały jeszcze nadzieje na wyrównanie , a może i na zwycięskiego gola , ale nic takiego nie wydarzyło się. Porażka stała się faktem i mocno skomplikowała dążenie do zajęcie drugiego miejsca dającego promocję do IV ligi. Pozostaje tylko matematyczna szansa , ale póki piłka w grze wszystko jest możliwe. Zespół nie poddaje się i kolejnych rywali chce pokonać , łącznie z dominatorem ligi KTS Weszło.

 

 

Mecz z KTS Weszło w niedzielę 28 maja o godz.14.00 na boisku Ośrodka Hutnik ul.Marymoncka 42. Serdecznie zapraszamy kibiców Okęcia do dopingowania naszej drużynie …

 

Galeria 
26 KOL. V LIGA "DECATHLON" GRUPA I - RKS Okęcie Warszawa
26 KOL. V LIGA "DECATHLON" GRUPA I - RKS Okęcie Warszawa
26 KOL. V LIGA "DECATHLON" GRUPA I - RKS Okęcie Warszawa
26 KOL. V LIGA "DECATHLON" GRUPA I - RKS Okęcie Warszawa
26 KOL. V LIGA "DECATHLON" GRUPA I - RKS Okęcie Warszawa
26 KOL. V LIGA "DECATHLON" GRUPA I - RKS Okęcie Warszawa
26 KOL. V LIGA "DECATHLON" GRUPA I - RKS Okęcie Warszawa

sponsorzy

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez RKS Okęcie Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa

Warszawa

partnerzy