3 kol. V LIGA "DECATHLON" GRUPA I

Seniorzy - V Liga

3 Kolejka “Decathlon” V Liga gr.I

RKS Okęcie Warszawa – LKS Skra Drobin 7:3 (2:0)

Bramka: Mateusz Sieciechowicz 9’ 49’ Jan Jankowski 45+1’ Patryk Żuber 55’ Konstantyn Ślęzak 66’ Venyamin Puzan 83’ Rafał Wroński 86’ – B.Mielczarski 63’ M.Sadowski 78’ M.Kowalski 81’(k)

Skład Okęcia: Karol Gębski(79.Szymon Balcerzak) – Piotr Balsam , Patryk Żuber(69.Szymon Boruch ż) , Bartosz Szoja ż , Filip Przygoda ż – Piotr Żuk(55.Konstantyn Ślęzak) , Bartosz Tula(55.Venyamin Puzan) , Jan Jankowski(69.Jakub Bartnicki) – Rafał Wroński , Mateusz Sieciechowicz(66.Arkadiusz Waszak)

Drugie z rzędu wysokie zwycięstwo zanotowali piłkarze RKS Okęcie. W meczu 3 kolejki pokonali na własnym boisku LKS Skra Drobin 7:3. Gole dla lotników zdobyło 6 zawodników w tym dublet zanotował Mateusz Sieciechowicz.

RKS Okęcie w meczu ze Skra Drobin (27-08-2022 r)

Stoja od lewej: Karol Gebski kpt. , Patryk Żuber , Filip Przygoda , Bartosz Szoja , Piotr Żuk , Bartosz Tula , Mateusz Sieciechowicz , Jan Jankowski , Piotr Balsam , Rafał Wroński , Mikołaj Nowocień

Przed meczem Prezes MZPN ds. sportowych Artur Kolator wręczył na ręce kapitana Okęcia Karola Gębskiego puchar za awans do wyższej ligi. Gratulacje przyjął też Prezes RKS Okęcie Warszawa Stanisław Gajlewicz , a licznie zebrana widownia nagrodziła brawami awans piłkarzy do V ligi.

Po wysokiej wygranej w Płońsku faworytem sobotniej potyczki byli lotnicy i nie zawiedli oczekiwań. Worek z golami otworzył w 9 min. Mateusz Sieciechowicz i zapowiadało się ,że gole padać będą jedno za drugim. Goście byli tłem dla podopiecznych Rafała Szewczyka oraz Macieja Zakrzewskiego i ograniczali się tylko do obrony. Na podwyższenie wyniku okazji było co nie miara , ale piłka nie chciała wpaść do bramki. W doliczonym czasie pierwszej połowy wreszcie lotnicy po raz drugi pokonali bramkarza rywali , a autorem gola był Jan Jankowski.

Po przerwie ponownie sygnał do zdobywania goli dał Sieciechowicz i w 49 min zaliczył dublet strzelając na 3:0. Pięć minut później stoper Okęcia Patryk Żuber zawędrował pod pole bramkowe rywali i po wymanewrowaniu obrońców oraz bramkarza strzelił czwartego gola dla RKS. Goście nie zamierzali tylko przyglądać się jak Okęcie zdobywa bramki i po godzinie gry zdobyli pierwszego gola. Podrażniło to nieco naszych piłkarzy i na odpowiedź nie czekano długo. Trzy minuty później pozyskany w letnim okienku transferowy z KTS Weszło Konstantyn Ślęzak zaliczył pierwszego gola w niebiesko-białych barwach. Piłkarze z Drobina jeszcze raz spróbowali kontratakować i wypad pod bramkę lotników w 78 min. zakończył się zdobyciem drugiego gola. W 81 min sędzia główny spotkania dopatrzył się u Bartosz Szoji zagrania ręką i podyktował jedenastkę. Bramkę z karnego zdobył zmieniony po przerwie napastnik przyjezdnych Marcin Kowalski. W końcówce spotkania ponownie Okęcie doszło do głosu , a gole strzelili: w 83 min Venyamin Puzan , kolejny pozyskany z MKS Polonia W-wa nowy zawodnik Okęcia oraz najskuteczniejszy strzelec lotników Rafał Wroński.

Gratulujemy wysokiej wygranej i trzymamy kciuki za kolejne mecze. Ten kurs na wygrane i zdobycze bramkowe podoba nam się i oby trwał , trwał i trwał ….

Za tydzień czeka RKS mecz wyjazdowy do Pułtuska. Spotkanie z tamtejszą Nadnarwianką w pierwszą sobotę września o godz.15.00.

Serdecznie zapraszamy kibiców do kibicowania oraz przy okazji zwiedzenia słynnego rynku , który nie ma kwadratu , a bardzo długi prostokąt , mierzący kilkaset metrów. W ceglanej wieży jest też Muzeum Regionalne , a w nim okazy 11 odłamków meteorytu , który rozpadł się obok miasta 30 stycznia 1868 r.