2 kol. V Liga "Decathlon" grupa I

Seniorzy - V Liga

2 Kolejka “Decathlon” V Liga gr.I

PAF Płońsk – RKS Okęcie Warszawa 1:6 (0:6)

Bramki: Szymon Zawadzki 88’(k) – Rafał Wroński 3’ 11’ 37’ 43’ Mateusz Sieciechowicz 9’ 40’

Skład Okęcia: Karol Gębski(70.Szymon Balcerzak) – Piotr Balsam(65.Filip Przygoda) , Patryk Żuber , Bartosz Szoja , Bartosz Sobczyk(62.Szymon Boruch) – Piotr Żuk(55.Mateusz Smorczewski) , Bartosz Tula(55.Jakub Bartnicki) , Jan Jankowski(65.Venyamin Puzan) – Rafał Wroński , Mateusz Sieciechowicz(62.Konstantyn Ślęzak)

RKS Okęcie w meczu 5 Ligi z PAF Płońsk (20-08-2022 r.)

Stoją od lewej: Patryk Żuber , Piotr Balsam , Mikołaj Nowocień , Karol Gębski kpt. , Bartosz Sobczyk , Rafał Wroński

Dolny rząd od lewej: Jan Jankowski , Mateusz Sieciechowicz , Bartosz Szoja , Piotr Żuk , Bartosz Tula

Ławka rezerwowych , od lewej: trener Maciej Zakrzewski , Jakub Bartnicki , Filip Przygoda , Szymon Boruch , Szymon Balcerzak , Venyamin Puzan , Mateusz Smorczewski , Konstantyn Ślęzak

Mecz 2 kolejki V ligi pomiędzy PAF Płońsk , a RKS Okęcie Warszawa zakończył się wysoką wygrana lotników 6:1. Łupem bramkowym podzielili się dwaj napastnicy RKSu . Rafał Wroński zdobył cztery gole  , a Mateusz Sieciechowicz zaliczył  „dwupak”.

Zanim rozległ się pierwszy gwizdek sędziego nastąpiła krótka uroczystość wręczenia gospodarzom nagrody za wygranie LO i pucharu za awans do wyższej ligi. Puchar dla klubu z Płońska wręczył Prezes MZPN Sławomir Pietrzyk , a Burmistrz Płońska obecny na uroczystości również gratulował piłkarzom awansu.

Miejscowym miłą uroczystość nieco popsuli nasi piłkarze  wygrywając z ich pupilami 6:1.

Ostre strzelanie podopieczni trenerów Rafała Szewczyka i Macieja Zakrzewskiego zaczęli już w 3 min. , a zakończyli 2 minuty przed końcem I połowy.

Zanim wszyscy na dobre zajęli swoje miejsca padła bramka dla Okęcia. W 3 min. swojego pierwszego gola w 5 lidze zdobył wykazujący znakomitą formę u progu sezonu Rafał Wroński. Lotnicy poszli za ciosem i nie straszny był im upał ,  podkręcili jeszcze mocniej tempo gry. W 9 min. pierwszego swojego gola w nowych barwach zdobył pozyskany w letnim okienku transferowym z MKS Polonia – Mateusz Sieciechowicz. Dwa gole , to było za mało dla RKS i w 11 minucie wynik brzmiał już 0:3 , a bramkę zdobył Rafał Wroński. Pewne prowadzenie nieco uspokoiło poczynania lotników , gospodarze ochłonęli po bramkach i zaczęli śmielej atakować. Na nic to się im zdało , bo linia obronny Okęcia z dużą pewnością i spokojem przerywała wypady pod bramkę strzeżoną przez kapitana zespołu Karola Gębskiego. Kluczowe znaczenie w wyśmienitej grze całego teamu mieli pomocnicy Okęcia. Mikołaj Nowocień , Bartosz Tula , Piotr Żuk i Jan Jankowski , to nazwiska tych czterech muszkieterów !!!  Pierwsza odsłona meczu miała się ku końcowi i był to sygnał aby coś jeszcze dorzucić do wyniku. W 37 min. Rafał Wroński najpierw zaliczył po 3 golu klasyczny hat-trick, a kolejnego , czwartego gola dołożył w 43 min. W międzyczasie w 40 min. ponownie na listę strzelców wpisał się Mateusz Sieciechowicz i był to 5 gol dla lotników. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 0:6 dla RKS Okęcie !!!

Po przerwie emocje zmalały , ale okazji do zdobycia bramek tak dla Okęcia jak i PAFu nie brakowało. Trenerzy Okęcia po niemal godzinie gry zrobili 6 zmian , dali odpocząć schodzącym z boiska , a zmiennikom szansę na pokazanie , że zasługują w kolejnych meczach na pierwszy skład. Wszyscy stanęli na wysokości zadania i konia z rzędem temu , kto wytypuje wyjściową jedenastkę w ligowym mecz ze Skrą Drobin ? Ostatnią zmianą w RKSie zrobili bramkarze. Karola Gebskiego zmienił w 70 min. nowy nabytek lotników  18- letni Szymon Balcerzak. Były już zawodnik SEMPa Warszawa nie miał za dużo okazji na zaprezentowanie swojego kunsztu bramkarskiego , ale była w końcowych minutach spotkania jedna taka szansa. W 88 min. po faulu na polu karnym sędzia podyktował jedenastkę dla gospodarzy ! Szymon wyczuł intencje strzelającego , rzucił się w kierunku lecącej piłki , ale strzał był na tyle mocny i precyzyjny , że nie obronił karnego. Tak padł honorowy gol dla piłkarzy z Płońska ! Po 90 min. sędzia główny odgwizdał koniec spotkania , a 3 pkt. trafiają na konto lotników ! Tak trzymać Panowie , Brawo !!!