PWKS Huragan Wołomin – RKS Okęcie Warszawa 1:2 (1:1)

Bramki: Michał Butkiewicz 30’ – Mateusz Sieciechowicz 22’ Arkadiusz Waszak 65’

Skład Okęcia: Karol Gębski kpt – Piotr Balsam , Szymon Boruch(46.Arkadiusz Waszak) , Bartosz Szoja , Filip Przygoda(72.Bartosz Sobczyk) – Venyamin Puzan(58.Jakub Bartnicki) , Mikołaj Nowocień , Piotr Żuk(58.Bartosz Tula) , Konstantyn Ślęzak(72.Rafał Szczeblewski) – Rafał Wroński ż , Mateusz Sieciechowicz(80.Jakub Łojek)

Ławka rezerwowych: Szymon Balcerzak

Mecz 7 kolejki „Decathlon” V ligi pomiędzy Huraganem Wołomin , a Okęciem Warszawa zakończył się wygraną lotników 2:1.

RKS Okęcie w meczu z Huraganem Wołomin (24-09-2022 r,)

Stoją od lewej: Konstantyn Ślęzak , Mikołaj Nowocień , Piotr Balsam , Venyamin Puzan , Piotr Żuk , Karol Gębski kpt

Dolny rząd od lewej: Szymon Boruch , Mateusz Sieciechowicz , Filip Przygoda , Bartosz Szoja , Rafał Wroński

Pierwsze minuty meczu to gra głównie w środku boiska. Oba zespoły bardziej skupiły się na nie dopuszczeniu do strzałów i wszystkie ataki rozbijały tuż przed 16ką. Po kwadransie zaznaczyła się niewielka przewaga Huraganu , ale gospodarze nie potrafili dojść do klarownej sytuacji bramkowej. W 22 min. nie groźnie wyglądający kontratak Okęcia zakończył się golem dla RKSu. Silnie uderzoną piłkę przez Piotra Żuka sparował bramkarz , ale dobitka Mateusza Sieciechowicza znalazła drogę do bramki i zrobiło się 0:1 !

Nie długo trwało prowadzenie lotników , osiem minut później napastnik miejscowych w zamieszaniu podbramkowym „wpakował’ fotbolówkę do bramki. Remis pozostał do końca I połowy.

W przerwie trenerzy Okęcia dokonali tylko jednej zmiany zawodnika , ale jakże znaczącej dla całego spotkania. Arkadiusz Waszak , który zmienił innego młodzieżowca – Szymona Borucha ożywił nieco grę z przodu i dość często nękał obrońców Huraganu. Jego wzrost przydał się też w górnych walkach o piłkę i po 20 min. od wejścia na boisko wykorzystał ten walor. W 65 min wyskoczył do dośrodkowania najwyżej ze wszystkich  i głową skierował piłkę do siatki. Bramka dała prowadzenie i jak się później okazało zwycięstwo w całym meczu.

Następnym przeciwnikiem RKSu będzie MKS Ciechanów. Mecz przy R1 w sobotę 1 października o godz.12.00. Serdecznie zapraszamy do kibicowania !!!