RKS Okęcie Warszawa – MKS Ciechanów 2:1 (1:1)

Bramki: Rafał Wroński 27’ 88’ – Adam Sosnowski 41’

Skład Okęcia: Karol Gębski kpt – Piotr Balsam , Mikołaj Nowocień ż , Bartosz Szoja ż , Filip Przygoda(75.Bartosz Sobczyk) – Jakub Bartnicki , Jan Jankowski(80.Arkadiusz Waszak) , Bartosz Tula(65.Venyamin Puzan) , Piotr Żuk(51.Konstantyn Ślęzak) – Rafał Wroński , Mateusz Sieciechowicz

Ławka rezerwowych: Szymon Balcerzak , Szymon Boruch , Rafał Szczeblewski

W 8 kolejce spotkań V ligi „Decathlon” grupa Warszawa I spotkały się dwa zespoły aspirujące do walki o czołowe lokaty w tej grupie. Na boisku przy Radarowej  RKS Okęcie podejmowało ciechanowski MKS i wygrało 2:1 !

RKS Okęcie w meczu z MKS Ciechanów (01-10-2022 r.)

Stoją od lewej: Karol Gębski kpt., Piotr Żuk , Filip Przygoda , Bartosz Tula , Bartosz Szoja , Jan jankowski , Jakub Bartnicki , Mateusz Sieciechowicz , Piotr Balsam , Rafał Wroński , Mikołaj Nowocień

Mecz sąsiadów w tabeli zapowiadał się emocjonująco i takim też był. W końcowym rozrachunku to lotnicy cieszyli się z kompletu punktów , ale łatwo nie było. Na prowadzenie w 27 min. wyprowadził swój zespół najskuteczniejszy strzelec niebiesko-białych Rafał Wroński. Goście tuż przed przerwą wyrównali , a bramkę na 1:1 zdobyli po rażącym błędzie naszego stopera , który wprost na nogi „wyłożył’ piłkę napastnikowi przyjezdnych?!

Po przerwie oba zespoły miały po dwie 100 % okazje na podwyższenie wyniku , ale w przypadku Okęcia strzały były niecelne , a u gości gole zdobyte , ale ze spalonych. Po jednym z nich napastnik Ciechanowa niezadowolony z decyzji arbitra słownie obraził go , dostał czerwony kartonik i na ostatnie minuty meczu osłabił swój zespół. Kiedy wydawało się , że mecz zakończy się podziałem punktów ostatni raz zaatakowali podopieczni Rafała Szewczyka i Macieja Zakrzewskiego. Szybka wymiana podań w 88 min. pomiędzy Mateuszem Sieciechowiczem , a Rafałem Wrońskim przyniosła upragnionego , zwycięskiego gola , a Rafałowi pierwszy w sezonie „dublet”. Mecz o tzw. sześć punktów dla Okęcia ! Brawo drużyna za determinację i walkę do ostatnich minut gry !

Z niepomyślnych wiadomości to groźna kontuzja Piotra Żuka w 51 min. !!! Po starciu z rywalem w środku pola doznał urazu i na noszach musiał opuścić boisko. To kolejny piłkarz po Hubercie Ihnatowiczu , Mateuszu Smorczewskim i Patryku Żubrze , którym obrażenia uniemożliwiają grę i to na dłuższy czas ???

Za tydzień kolejny pojedynek o „sześć punktów’ ?! RKS Okęcie udaje się do Parku Skaryszewskiego w Warszawie na mecz z KS Drukarz. Spotkanie 9 kolejki „Decathlon” V ligi w sobotę 8 października o godz.13.30. Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszej drużynie !