KS Drukarz Warszawa – RKS Okęcie Warszawa 1:2 (1:0)

Bramki: Alan Krupa 12’ – Mateusz Sieciechowicz 47’ Bartosz Tula 51’

Skład Okęcia: Karol Gębski kpt – Piotr Balsam , Mikołaj Nowocień (46.Szymon Boruch) , Bartosz Szoja , Filip Przygoda(65.Bartosz Sobczyk) – Jakub Bartnicki , Jan Jankowski(82.Łukasz Różycki) , Bartosz Tula, Konstantyn Ślęzak – Jakub Łojek(46.Venyamin Puzan) , Mateusz Sieciechowicz(82.Arkadiusz Waszak)

Ławka rezerwowych: Szymon Balcerzak

Mecz 9 kolejki „Decathlon” V ligi pomiędzy KS Drukarz , a RKS Okęcie zakończył się wygrana lotników 1:2.

RKS Okęcie w meczu z KS Drukarz (08-10-2022 r,)

Stoja od lewej: Piotr Balsam , Mikołaj Nowocień , Karol Gębski kpt. , Jakub Łojek , Jan Jankowski , Konstantyn Ślęzak

Dolny rząd od lewej: Mateusz Sieciechowicz , Jakub Bartnicki , Bartosz Szoja , Bartosz Tula , Filip Przygoda

Podopieczni Rafała Szewczyka i Macieja Zakrzewskiego po raz kolejny w tej rundzie przystąpili do meczu osłabieni brakiem zawodnika z podstawowej jedenastki. Tym razem choroba uniemożliwiła gry w tym spotkaniu najlepszemu snajperowi Okęcia Rafałowi Wrońskiemu. W zdobywaniu goli „zastąpili” go Mateusz Sieciechowicz oraz Bartosz Tula , którzy po przerwie strzelili po jednej bramce !

Ławka rezerwowych od prawej: Szymon Balcerzak , Arkadiusz Waszak , Venyamin Puzan , Bartosz Sobczyk , Łukasz Różycki , Szymon Boruch , Rafał Szczeblewski , Hubert Ihnatowicz

Wygrana nie była taka oczywista zwłaszcza kiedy w I połowie patrzyło się na poczynania obu zespołów. Drukarz zepchnął do głębokiej defensywy naszych piłkarzy i raz po raz nękał strzałami stojącego w bramce kapitana lotników Karola Gębskiego.

Gospodarze prowadzili już od 12 min. , a na podwyższenie zapowiadało się co chwila. Nasz zespół nie mógł sobie poradzić z agresywną grą Drukarza i nie umiał znaleźć recepty na przebicie się w rejony pola bramkowego gospodarzy. Pobyt pod ich bramką można było policzyć na palcach jednej reki. Przewagę miejscowych niech zobrazuje fakt , że pierwszy i zarazem niecelny strzał Okęcia był w 36 min autorstwa Konstantego Ślęzaka. Pierwsza odsłona dobiegła końca …  szczęśliwie z jedno bramkową stratą.

Po przerwie wyszedł jakby inny zespół Okęcia , mocno zmotywowany , uporządkowany w grze i realizujący założenia trenerów. Na efekt tej przemiany nie czekano długo. Dwie minuty po wznowieniu gry Mateusz Sieciechowicz wymanewrował 2 obrońców i z trudnej pozycji mając jeszcze jednego zawodnika „na plecach” zdecydował się uderzyć na bramkę. Piłka odbiła się od słupka i ku uciesze lotników wpadła do siatki przeciwnika Gol z 47 min. to był majstersztyk Mateusza !!! Zanim gospodarze ochłonęli z wyrównującego gola padła kolejna bramka dla Okęcia. W 51 min. lewą flanką pognał Bartosz Tula i z ostrego kata , z całych sił kopnął futbolówkę w stronę bramki. Uderzenie było tak mocne , że golkiper KS-u nie utrzymał piłki w ręku , a ta przeturlała się przez linię bramkową. Stoper Drukarza próbował jeszcze wślizgiem wybić ją , ale sędzia główny zaliczył trafienie.

To co zrobili lotnicy w pierwszych minutach II połowy oraz w kolejnych , aż do zakończenia spotkania zadziwiło wszystkich. Po „tragicznej” I połowie i widma przegranej wznieśli się później na wyżyny swoich umiejętności pokonując po 90 +5 minutach solidny zespół Drukarza.

Brawo piłkarze i trenerzy , cenne 3 punkty wędrują na Radarową !!!

Za tydzień kolejny „ciężki” mecz lotników. Do Warszawy przyjeżdża trzeci obecnie w tabeli KS Sokół Serock. Mecz Okęcia , wicelidera V ligi gr.I z będącym tuż za jego plecami Sokołem zapowiada się pasjonująco !!! Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszym piłkarzom na boisko przy R1 w sobotę 15 października o godz. 12.00