Mecz sparingowy nr.2

Seniorzy - V Liga

Mecz sparingowy

RKS Okęcie Warszawa – PAF Płońsk 5:1 (4:1)

Bramki: zaw.4 test. 20’ Rafał Wroński 27’ Bartosz Tula 32’ zaw.8.test 38’ Piotr Żuk 47’ – PAF 10’

Skład Okęcia: Hubert Ihnatowicz(46.zaw.test 1) – Piotr Balsam(46.zaw.test5) , Patryk Żuber , Bartosz Szoja(46.zaw.test.6) , Filip Przygoda(60.Mateusz Kiełtyk) – Mikołaj Nowocień(46.Jan Jankowski) , zaw.test.2(46.Rafał Wroński 70.Jakub Bartnicki) , zaw.test.3(30.Bartosz Tula 60.zaw.test.7) – Mateusz Smorczewski(70.zaw.test.8) , zaw.test.4(30.zaw.test.9 ,60.zaw.test10) , Rafał Wroński(30.Piotr Żuk 60.zaw.test.11)

Drugi sparing rozegrali piłkarze RKS Okęcie , a przeciwnikiem był ligowy rywal – PAF Płońsk. Na boisku Ośrodka Hutnik lepsi okazali się lotnicy , wygrali pewnie 5:1. Dwa gole zdobyli nowi testowani napastnicy oraz Rafał Wroński , Bartosz Tula i Piotr Żuk.

Mecz rozegrano w „gorącej atmosferze’ wszak na termometrach słupek rtęci pokazywał 35 stopni C ? Oba zespoły testowały dużą ilość nowych zawodników więc wysiłek rozłożył się równomiernie na około 20 w każdej z drużyn. Goście zaczęli z większym animuszem i przez pierwszy kwadrans przeważali czego skutkiem była bramka w 10 min. spotkania ! Uderzenie sprzed pola karnego nie zdołał obronić grający w I połowie nasz golkiper – Hubert Ihnatowicz.

Kolejne minuty należały już do lotników. Uporządkowano ustawienia w obronie , a w podaniach zmniejszyła się liczba indywidualnych błędów. Dzięki dominacji w rozegraniu piłki z minuty na minutę rysowała się przewaga Okęcia i padały gole. Serię rozpoczął testowany napastnik , a kolejne 3 w I połowie zdobywano z częstotliwością co 5-7 minut !!!

Na początku drugiej odsłony Okęcie weszło do gry mocnym akcentem. Dwie minuty po wznowieniu gry Piotr Żuk podwyższył na 5:1 i zapowiadało się na wyższą wygrana. Podopieczni Rafała Szewczyka i Macieja Zakrzewskiego dalej prowadzili grę i stwarzali sobie sytuacje na podwyższenie wyniku. Padła jeszcze jedna bramka autorstwa Patryka Żubra , ale jego strzał na polu karnym z pół woleja sędzia zakwalifikował jako spalony ?

Po tym meczu kontrolnym trenerzy Okęcia zadecydowali o ograniczeniu liczby testowanych. Nie wszyscy spełnili oczekiwania , ale kilku z nich dobrze wypadło i mamy nadzieję ,że niebawem dołączą do naszego zespołu. Pozostałym dziękujemy za udział w testach i życzymy powodzenia w dalszej przygodzie z piłką !

Kolejnym sparing partnerem Okęcia będzie IV ligowa Escola Varsovia. Mecz w środę 27 lipca o godz.18.00 na boisku rywala przy ul. Fleminga 2