Mecz sparingowy

Escola Varsovia – RKS Okęcie Warszawa 3:1 (2:0)

Bramki: Escola 15’ 25’ 88’(samobój.) zaw.7 test. 55’

Skład Okęcia: Karol Gębski(46.Hubert Ihnatowicz) – Piotr Balsam(46.zaw.test4) , Patryk Żuber , zaw.test.1(65.Bartosz Szoja) , Filip Przygoda(46. zaw.test5) – Mikołaj Nowocień(46. Jakub Bartnicki) , zaw.test.2(46. zaw.test.6) , Bartosz Tula(zaw.test.7) , Piotr Żuk(46.zaw.test.8) –  zaw.test.3(30.zaw.test.9) , Rafał Wroński(46. Mateusz Smorczewski)

Trzeci mecz kontrolny Okęcia za nami. Przeciwnikiem była IV ligowa Escola Varsovia Warszawa , która okazała się tego dnia lepsza i wygrała 3:1. Dla lotników jedynego gola zdobył w II połowie testowany pomocnik.

Wracamy na tarczy po ciekawym meczu, który miał dwa oblicza. Pierwsze 30 minut zdecydowanie dla gospodarzy. Po kwadransie gry po nieudanych próbach kontrataków przyszło zmęczenie co skrzętnie wykorzystali rywale strzelając w odstepie 10 minut dwa gole ?!

Po pół godzinie zmagań nastąpiła przerwa na uzupełnienie płynów co pozwoliło trenerom Okęcia na krótką rozmowę z zawodnikami. Zmiana nastawienia i taktyki na boisku poskutkowała przejęciem inicjatywy i kilkoma dobrymi sytuacjami , których niestety nie udało się zamienić na bramki.

W przerwie nastąpiła zmiana wszystkich dotychczas występujących zawodników , ale nastawienie oraz taktyka pozostały , dzięki czemu nasz RKS zdobył kontaktową bramkę. Było też kilka innych okazji na wyrównanie , ale zabrakło precyzji w wykończeniu akcji.

Pod koniec meczu zmęczenie ponownie dało znać o sobie , lotnicy opadli z sił , a gospodarze znów mocniej przycisnęli. Po stałym fragmencie gry w 88 min. zdobyli trzecią bramkę , ale autorem nie był strzelający tylko nasz testowany obrońca - gol samobójczy ?!

Pomimo porażki sparing pozytywny dający wiele wniosków , a po analizie do  wyeliminowania w kolejnych meczach !!!

W sobotę 30 lipca piłkarze Okęcia zagrają przedostatni sparing. Na Radarową zawita IV ligowy Orzeł Baniocha , a początek meczu o godz.11.00. Serdecznie zapraszamy !!!