MECZ SPARINGOWY NR.8 - ZIMA 2023 R

Seniorzy - V Liga

Mecz sparingowy

MLKS Józefovia Józefów – RKS Okęcie Warszawa 5:3 (2:2)

Bramki: Jan Jankowski 15’ Rafał Wroński 16’ Bartosz Sobczyk 90’ – Józefovia 37’ 41’ 65’ 71’ 72’

Skład Okęcia: Karol Gębski – Piotr Balsam(60.Bartosz Sobczyk) , Filip Kacperkiewicz(60.Szymon Boruch) , Bartosz Szoja(46.Tymoteusz Rychlewski) , Bartosz Sobczyk(30.Filip Przygoda) – Konstantyn Ślęzak(46.Oliwier Jagielski) , Jan Jankowski(46.Mateusz Olkowski) , Jakub Bartnicki(60.Szymon Więckowski) , Venyamin Puzan(60.Maksymilian Czekaj) , Rafał Wroński(60.Konstantyn Ślęzak) – Mateusz Sieciechowicz(60.Jarosław Tarwacki)

W sobotę swój ostatni sprawdzian przed ligą zagrali piłkarze Okęcia. Przeciwnikiem „Lotników” była V ligowa Józefovia Józefów. Gospodarze zdali egzamin na „5”-kę , nasz zespół na „3”-kę , czyli 5:3 dla „Józy” !

RKS Okęcie w meczu kontrolnym z Józefovią Józefów (18-03-2023 r.)

Stoją od lewej: Konstantyn Ślęzak , Venyamin Puzan , Bartosz Sobczyk , Piotr Balsam , Karol Gębski , Jan Jankowski

Dolny rząd od lewej: Bartosz Szoja , Jakub Bartnicki , Mateusz Sieciechowicz , Rafał Wroński , Filip Kacperkiewicz

Ławka rezerwowych od lewej :trenerzy Rafał Szewczyk i Maciej Zakrzewski , Mateusz Olkowski , Jarosław Tarwacki , Oliwier Jagielski , Szymon Boruch , Filip Przygoda , Szymon Więckowski , Tymoteusz Rychlewski , Maksymilian Czekaj

Podopieczni trenerów Rafała Szewczyka i Macieja Zakrzewskiego dobrze grali tylko przez godzinę. W tym czasie już po kwadransie prowadzili dwubramkowo , ale w końcówce I połowy pozwolili zdobyć rywalom też 2 gole ?!  Po przerwie trzecia bramka dla gospodarzy wpadła po tym jak w odbiorze piłki nie zrozumieli się nasz golkiper – Karol Gębski z obrońcą – Szymonem Boruchem więc do pustej bramki zawodnik miejscowych „wjechał’ bez problemów. Po tym zdarzeniu zanim lotnicy pozbierali się dostali kolejne dwa gole ?!  Wynik sparingu ustalił w 90 min.Bartosz Sobczyk zmniejszając tym samym rozmiary porażki.

Pierwsze minuty na boisku zaliczyło dwóch nowych piłkarzy RKS–u pozyskanych w ostatnim dniu okienka transferowego. Maksymilian Czekaj przyszedł do Okęcia z V ligowej Clepardii Kraków na zasadzie wypożyczenia , a Oliwier Jagielski z IV ligowej Escoli Varsovia – transfer definitywny. Na ich asymilację z zespołem trzeba chwilę poczekać , ale już można powiedzieć ,że będą to znaczące wzmocnienia. W sumie przed rundą wiosenną do klubu przy R1 dołączyło sześciu nowych zawodników.

Maksymilian Czekaj                                                                                    Oliwier Jagielski

Za tydzień pierwszy mecz ligowy !!! Na Radarową przyjeżdża dziesiąty zespół warszawskiej I grupy V ligi – PAF Płońsk. Początek spotkania o godz.12.00