MISTRZOSTWA Mazowsza U-17 W PODNOSZENIU CIĘŻARÓW - 1 MIEJSCE Ryszard Sowiński

Podnoszenie ciężarów

W końcu kwietnia odbyły się w Siedlcach Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego U-17 w podnoszeniu ciężarów. Sympatyków tej dyscypliny sportowej spieszymy się poinformować , że mistrzem Mazowsza w kat. wagowej +102 kg został 17-letni siłacz RKS Okęcie Warszawa – Ryszard Sowiński. Na Jego sukces złożyło się 80 kg w rwaniu oraz 104 kg. w podrzucie. Z wynikiem w dwuboju 184 kg. stanął na najwyższym podium zawodów. Brawo Ryszard !!!

Trener Henryk Kurzac na mistrzostwa zabrał jeszcze dwóch młodych adeptów podnoszenia ciężarów na Okęciu , Krystiana Milczarka oraz Jakuba Zadrożnego obaj rocznik 2006. Medalu nie zdobyli , ale przyszłość przed nimi. Doświadczenie jakie zdobyli na pomoście w Siedlcach powinno zaprocentować w kolejnych startach.

Krystian wystąpił w kat.89 kg. W rwaniu zaliczył 40 kg , w podrzucie 50 kg i z wynikiem w dwuboju 90 kg zajął 4 miejsce. W punktacji Sinclair’a uzyskał 106,4

Jakub wystąpił w lżejszej kategorii 73 kg. i miał dużo większą konkurencję niż Krystian. W stawce 8 zawodników zajął 5 miejsce z wynikiem w dwuboju 115 kg (rwanie 50 kg/ podrzut 65 kg). W punktacji Sinclair’a zaliczył swój rekord 149,7

Podczas tych mistrzostw wszyscy trzej nasi siłacze uzyskali swoje najlepsze wyniki , a w rankingu RKS Okęcie wg punktacji Sinclair’a na prowadzenie wyszedł Ryszard z rekordem 195,11.

W podnoszeniu ciężarów zawody są rozgrywane w poszczególnych kategoriach wagowych, ale dla potrzeb turniejów ligowych czy porównania wyników z różnych wag korzysta się z tabel punktowych Sinclair’a. Na czele nie musi być osoba, która podnosi największe ciężary !