RKS Okęcie Warszawa – LKS Świt Staroźreby 3:0(0:0)

Bramki: Maksymilian Czekaj 50’ Maksym Sirozh 85’ Venyamin Puzan 86’

Skład Okęcia: Paweł Rybski – Filip Przygoda, Jarosław Tarwacki(50.Szymon Boruch), Piotr Balsam, Piotr Łuczyk(72.Mateusz Kiełtyk) – Venyamin Puzan, Mateusz Olkowski kpt. ż, Maksymilian Czekaj(69.Robert Litawa) – Rafał Wroński, Maksym Sirozh, Mikołaj Dębowski(69.Szymon Więckowski)

Ławka rezerwowych: Hubert Ihnatowicz, Michał Piłatkowski, Rafał Szczeblewski, Bartosz Tober

RKS Okęcie w meczu 10 kol. ze Świtem Staroźreby (14.10.2023 r.)

Stoją od lewej: Piotr Balsam, Rafał Wroński, Paweł Rybski, Piotr Łuczyk, Maksym Sirozh, Mikołaj Dębowski, Venyamin Puzan, Filip Przygoda, Maksymilian Czekaj, Jarosław Tarwacki, Mateusz Olkowski kpt.

Mecz 10 kolejki V igi grupa Warszawa I pomiędzy RKS Okęcie, a LKS Świt Staroźreby zakończył się wygraną lotników 3:0. Bramki padały w II połowie spotkania, a na listę strzelców po raz pierwszy w sezonie wpisali się Czekaj i Puzan oraz po raz drugi Sirozh.

Pierwsza połowa nie zachwyciła kibiców, zarówno gospodarze jak i goście nie stworzyli klarownych sytuacji do zdobycia gola i po 45 min. oba zespoły schodziły do szatni przy bezbramkowym remisie. Pod koniec pierwszej odsłony zaistniał fakt, który w dalszej części meczu zaważył na słabszej postawie LKS-u. W 40 min. za rażący faul- atak nogami na rywala usunięty został po czerwonej kartce stoper Świtu !!!

Po przerwie podopieczni Macieja Śliwowskiego od samego początku przystąpili do zmasowanych ataków na bramkę przyjezdnych. Na efekt nie czekano długo. W 50 min. prawą stroną Rafał Wroński  przedarł się przez szyki obronne Świtu i celnym płaskim podaniem dograł do nadbiegającego Maksymiliana Czekaja. Pomocnik Okęcia nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Bramka dała większej pewności w poczynaniach lotników i zaznaczyła się duża optyczna przewaga nad rywalami. Goście grający w „dziesiątkę” przez dłuższy czas bronili się przed utratą kolejnych goli i udawało się im to aż do końcowych minut. Skapitulowali dopiero w 85 i 86 min., a bramki nr.2 oraz nr. 3 w tym meczu strzelali w kolejności Maksym Sirozh i Venyamin Puzan.  Boisko przy Radarowej wyrasta na bastion nie do zdobycia przez rywali !!!

Za tydzień Okęcie zmierzy się na wyjeździe z Unią Warszawa, ale wyjazd nie będzie daleki. Gospodarze podejmą lotników na boisku BOPN przy ul.Obrońców Tobruku 11 w sobotę 21 października o godz.13.00

Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszym piłkarzom !!!